Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 21:42
 
Sağlık müdürlüğünden ilaç uyarısı!
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 tedavisinde kullanılan ilaçların testlerden başarı ile geçtiğini belirterek, ilaçların düzenli bir şekilde kullanılmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
Sağlık müdürlüğünden ilaç uyarısı!

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 tanısı konan hastalara verilen ilaçlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Filyasyon ekiplerimizce evlerinde izole edilen ve Covid-19 tanısı alan hastalarımıza verilen ilaçlar, birçok ulusal ve uluslararası testten başarı ile geçmiş, Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı ve diğer tüm otoritelerce etkinliği kanıtlanmış ilaçlardır” denildi.

İlaçların, filyasyon ekipleri tarafından doktor gözetiminde her bir hastanın tedavisine uygun olarak verildiği ve günlük olarak takibinin yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Hastalarımızın ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanmaları ve hiçbir bilgisi ve yetkisi olmayan kişilerin sözlerine itibar etmemeleri kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.

Son günlerde ilacını evlerine kadar götürüp verdiğimiz hastalarımız maalesef eş, dost, komşu vb. tavsiyesi ile ilaçlarını kullanmadıklarından hastalıkları ilerlemiş bir şekilde hastaneye başvurdukları görülmüştür.

Lütfen sağlığınızı korumak için verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Sorun ve şikâyetleriniz için Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Covid-19 Çağrı Merkezi 0426 213 15 53 nolu hattı arayabilirsiniz. Unutmayalım ki Covid-19 alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, müdürlüğünden, ilaç, uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı