Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 23:03
 
“Savaş bizim için en büyük cinayettir”
Bingöl Valisi Ali Mantı, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönem açılış törenine katıldı.
GÜNDEM Haberi
“Savaş bizim için en büyük cinayettir”

Mantı, Bingöl Merkez Sultan Abdulhamit Han Ortaokulunda düzenlenen 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Mantı, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını dileyerek, birinci dönemde gösterilen başarının daha iyisinin ikinci dönemde gösterilmesini istedi.

“Bir ülkenin en önemli kaynağı gençliğidir” diyen Mantı, şunları söyledi:

“Sizde bizim, milletimizin, ülkemizin en büyük sermayesisiniz. İnşallah hepiniz okulunuzu güzel bir şekilde bitirdikten sonra bu ülkeye, hatta insanlığa ve dünyaya hizmet edeceksiniz. Hep birlikte kendimize hedef belirleyerek, ülkemizin, milletimizin değerlerine, milletimize, devletimize, bayrağımıza, dinimize, ezanımıza bağlı bir şekilde ciddi faydalar sağlayacağınıza inanıyorum. Öğretmenlerinizi iyi dinleyin, iyi anlayın. Meslek hayatınıza atıldığınızda onların neler söylemek istediğini daha iyi anlayacaksınız. Hepinizin yolu ve bahtı açık olsun”

Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Mantı, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine işaret etti.

“İLETİŞİM VE İLGİ BAŞARIYI GETİRİR”

Ülkemizin hem içeride, hem de dışarıda bir takım zorluklarla mücadele ettiğini kaydeden Mantı,“Ülkemizin daha iyi yerlere gelebilmesi için gençlerimiz çok önemli. Şimdiden çocuklara vereceğiniz bilgi ve eğitim, inşallah hayatlarında önemli bir yer bulacaktır. İletişim, ilgi başarıyı getirir. Öğretmenlerin çok kutsal bir görevi var ve ben de sizlerin bu görevi en iyi şekilde yaptığınıza inanıyorum” dedi.

“TARİHİNİ BİLMEYEN MİLLETLER MAHKUM OLMAYA NAMZETTİR”

Tarihini bilmeyen milletlerin mahkum olmaya namzet olduğunu vurgulayan Mantı, şöyle devam etti:“ Tarihimizi bilmek zorundayız. Bugün başımıza bir takım hadiseler geliyorsa, gerçekten tarihin tekerrür ettiğinden ve bizimde ibret almadığımızdan dolayı başımıza bunlar geliyor. Yıllardır Türkiye’mizi laboratuvar gibi kullanmaya çalışan güçler var. Biz bu oyuna zaman zaman değil, her zaman düşüyoruz. Buda bizim için tabi sıkıntılı bir durum. Bu oyunlara gelmemek için tarihten ibret almak ve tarihimizi bilmek zorundayız. Geçmişini bilmeyen, geleceğini yaşayamaz. Bunları çocuklarımıza vermek zorundayız. İdeolojileri çatışmak için değil, ilerlemek için kullanmalıyız”

“SAVAŞLARIN EN BÜYÜK SEBEBİ SİLAH SANAYİLERİDİR”

“Bugün dünyadaki savaşların en büyük sebebi silah sanayileridir” diyen Mantı,

“Bazı emperyalist devletler, kandan ve silahtan besleniyor. Ama biz öyle bir millet değiliz. Biz savaşı sevmeyiz, vatanımıza, milletimize, namusumuza, bayrağımıza, kutsallarımıza ilişilmediği müddetçe savaş bizim için en büyük cinayettir. Ülkemizin iyiye gittiğine inanıyoruz, geleceğin bizim olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bingöl’de 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi il genelinde yaklaşık 59 bin öğrenci, 374 eğitim kurumunda çalınan ilk ders ziliyle ders başı yaptı.

Törene, Vali Yardımcısı Cevat Gün, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Savaş, bizim, için, en, büyük, cinayettir”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Savaş bizim için en büyük cinayettir”
Yorumlar
Haber Yazılımı