Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 00:12
 
Solhan için doğalgaz talebi
Hüda Par Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, Solhan ilçesine de doğalgaz verilmesini istedi.
GÜNDEM Haberi
Solhan için doğalgaz talebi

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, geçtiğimiz haftalarda Genç Belediyesi ile Doğugaz Dağıtım A.Ş. (Bingöl Bitlis, Muş) arasında protokol imzalandığını hatırlatarak, “2020 yılı yatırım planına alınmasına ve doğalgaz boru hattının Muş’tan Solhan İlçemize ve oradan Bingöl’e uzanmış olması rağmen henüz hiçbir projenin hayata geçilmemiş olması, Solhan ilçemizdeki vatandaşlarımızda büyük bir hayal kırıklığı oluşturdu” dedi.

Solhan Belediyesi’nin konu üzerinde hassasiyetle durması gerektiğini belirten Açıkbaş, “vatandaşların bu tepkilerine binaen derhal bir açıklama yapmaları elzem hale gelmiştir. Halka hizmet sloganlarıyla başa gelen yöneticilerin böylesi önemli konularda sessiz kalması kabul edilemez.

Ayrıca, Uluslararası D-300 Karayolu üzerinde bulunan Solhan İlçemiz, Coğrafi konumu ve Yüzen Adalar gibi doğal güzellikleri içerisinde barındıran önemli bir ilçemizdir. Dolayısıyla yapılacak hizmetlerde ve yatırımlarda asla göz ardı edilmemesi gereken önemli bir ilçemizdir. Sadece Solhan ilçemiz değil, HÜDA PAR olarak daha önce Genç İlçemizden tutunda Kığı, Adaklı gibi kuzey ilçelerimiz için de adil yatırımların yapılmasını her zaman dile getirdik. 

HÜDA PAR olarak yapılan hizmetlerin adil ve vatandaşlarımıza en güzel bir şekilde ulaşması noktasında her zaman halkımızın gür sedası olacağımızı ve yapılan hiçbir haksızlığa rıza göstermeyerek her türlü platformda dile getireceğimizi belirtmek isteriz”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Solhan, için, doğalgaz, talebi,
Yorumlar
Haber Yazılımı