Haber Detayı
01 Ocak 2017 - Pazar 20:35
 
“Tarihimizin en kötü yılını geride bıraktık”
CHP İl Başkanı Ahmet Bazancir, “huzur ve güvenlik, demokrasi ve insan hakları alanında tarihimizin en kötü yılını geride bıraktık” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Tarihimizin en kötü yılını geride bıraktık”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Bazancir, gündeme ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında Ak Parti’nin politikalarını eleştiren Bazancir, “AKP ‘nin kaos savaş ve başkanlık özlemi politikaları sonucu her gün gerçekleşen saldırı ve katliamlarla dünyanın en istikrarsız ülkesi olduk.  İnsan hayatı sayı değildir, sayıları vermeyeceğiz ama onlarca yüzlerce canımızı savaşa teröre kurban verdik.  7 Haziranda 400 vekil vermezseniz kaos olur. Fiili durumu Anayasal hale dönüştürün diyenler ülkemizi teröre ölüm ve savaş cehennemine çevirmiştir. İstanbul Beşiktaş‘ta daha sonra Kayseri de ve en sonda Suriye El Bab‘da onlarca evladımız bölücü dinci teröre ve Ortadoğu savaşına kurban edilmiştir. Tüm bu ve acı içinde kendi çocuklarına paralı askerlik yaptıran veya çürük raporu alarak askere bile gönderemeyen bu hükümetin bir bakanı çıkıp güvenlik görevlilerimize inşallah sizde şehit olursunuz diyebilmektedir.  Ülkenin içinde geçtiği bu en karanlık dönemde devleti tek başına yöneten AKP’nin tek derdi hukukun ortadan kaldırıldığı OHAL ve baskı politikaları altında halkın iradesini gasp etmek başkanlık sistemini getirmek olduğunda ibretle görmekteyiz.”

“YAKILDIĞI İDDİA EDİLEN ASKERLERİN DURUMU AÇIKLIĞA KAVUŞTURULSUN”

IŞİD tarafından esir alınan iki askerin yakılarak öldürüldüğü iddiaları sosyal medyada dile getirildiğini belirten Bazancir, “İnternet ve sosyal medya sitelerine ulaşım engellenerek bu iddiaların üzeri örtülmek yerine askerlerimizin durumunu bir an önce açıklığa kavuşturulmalarını talep ediyoruz. Ülkemizde misafir olarak bulunan Rusya Büyükelçisi devletin polisi olan cihatçı bir terörist tarafından suikastta kurban gitmiştir.  AKP’nin devlet kadrolarını kimlere teslim ettiğini acı ve ibretlik bir kanıtıdır. Bu suikastı kınıyor ve suikastı gerçekleştiren kadroların bir an önce tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz. Eşitliği ortadan kaldıran 14 yıldır devleti fotocu ve karanlık tarikatlara teslim eden gazetecileri ve muhalifleri hapis eden AKP ve işbirlikçileri şimdide Başkanlık olmazsa ülke bölünür diyerek halkımıza ülkenin bütünlüğü ve birliği üzerinden şantaj yapmaktadır. Halkımızın acılarını paylaşıyoruz, savaş değil barış, ölüm değil yaşam, Diktatörlük ve sultanlık değil Hukuk ve Adalet, ayrımcılık değil eşitlik talep ediyoruz.  Halkımızın ve kendimizin geleceğimi bir kişinin iradesine teslim etmek isteyen Başkanlık rejimine tüm gücümüzle direneceğiz.  Biz cumhuriyet halk partisi olarak egemenliği milletten alarak bir kişiye devir edecek bu anti demokratik tasarıya hayatımız pahasına tüm gücümüzle direneceğiz. 2017 yılına girerken 2016 yılı ekonomik ve siyasi krizler ve yüreklerimizi yakan görüntülerle geride kaldı. Geride bıraktığımız yılda huzur ve güvenlik, demokrasi ve insan hakları alanında tarihimizin en kötü yılını geride bıraktık. Yeni yılla birlikte tüm insanlığa barış, huzur, refah, mutluluk, ırkı, dini, mezhebi, dili, cinsiyeti, rengi ne olursa olsun kardeşlik ve sağlık getirmesi dileğiyle, Yeni yılınızı kutlarım.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Tarihimizin, en, kötü, yılını, geride, bıraktık”,
Yorumlar
Haber Yazılımı