Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 23:40 Bu haber 2247 kez okundu
 
“Toplumun engellilere yönelik ön yargıları kırılmalıdır”
Bingöl Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Bingöl Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerine yönelik erişilebilirlik semineri düzenledi.
GÜNDEM Haberi
“Toplumun engellilere yönelik ön yargıları kırılmalıdır”

Dernek Başkanı Bahattin Tüz, “Engelliler Haftasını kutladığımız bu günlerde, tüm engellilerin 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutlarım. Dernek olarak yüklediğimiz misyon gereği, engellilerin toplumda var olduğu bilincinin yayılması, toplumun engellilere adaptasyonu ve engellilerin topluma adaptasyonu farkındalığı ile hedeflediğimiz doğrultusunda ilerliyoruz” dedi.

Yeni bir dernek olmalarına rağmen klişeleşmiş dernek misyonundan farklı olarak toplumsal bilinçlenme kapsamında, Bingöl Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerine yönelik erişilebilirlik seminerleri düzenlediklerini belirten Tüz, “Yine Bingöl Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütmüş olduğumuz lise 11.sınıf öğrencilerine yönelik 'Engellileri Anlamak ve Tanımak' seminerleri düzenlenmiş bulunmaktayız. Amacımız toplumun her kesiminin engellilere karşı oluşan ön yargılarını kırmak ve engellileri anlamasını sağlamaktır” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Toplumun, engellilere, yönelik, ön, yargıları, kırılmalıdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı