Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 18:09
 
Toprağa gömülü yaşam malzemesi ele geçirildi
Genç İlçesinde sürdürülen operasyonda, PKK tarafından 4 ayrı jelikan bidon içerisinde toprağa gömülmüş vaziyette çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.
GÜNDEM Haberi
Toprağa gömülü yaşam malzemesi ele geçirildi

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Genç İlçesi kırsalında bölücü terör örgütüne ait sığınak, mühimmat ve malzeme ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde; Genç İlçesi kırsalında bölücü terör örgütüne ait mühimmat ve malzeme olduğu duyumunun alınması üzerine, 26 Kasım 2020 tarihinde Genç İlçesi kırsalında icra edilen Yıldırım - 9 operasyonu kapsamında arazi araması yapıldı. Aramada, 2 ayrı noktada meşelik ve sık ormanlık alan içerisinde toprağa gömülü vaziyette 4 adet mavi jelikan bidon içerisinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Diğer bir noktada yapılan arazi aramasında ise meşelik, sık ormanlık alan içerisinde BTÖ tarafından daha önceki dönemlerde kullanıldığı değerlendirilen eski sığınakta tuzaklanmış şekilde 1 adet Mod 44 tipi el bombası, 1 adet pil bloğu tespit edilmiştir.

Operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan sığınaklar ve malzemeler imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toprağa, gömülü, yaşam, malzemesi, ele, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı