Haber Detayı
10 Aralık 2020 - Perşembe 11:48
 
Tümen: düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız
İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Başkanı Ragıp Tümen, “Huzurun ve barışın güvencesi ancak tüm farklılıklar uyum içerisinde var olabilirse mümkündür. Birbirimizi anlamaya gayret ederek adımlarımızı atmalı, düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız” dedi.
GÜNDEM Haberi
Tümen: düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız

İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu Başkanı Ragıp Tümen, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Birbirimizi anlamaya gayret ederek adımlarımızı atmalı, düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız” dedi.

Büyük yıkıma sebep olan II. Dünya Savaşı’nın ardından 10 Aralık 1948’de Paris’te bir araya gelen devletlerin, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne imza atarak 10 Aralık tarihini İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başladığını belirten Tümen, “Türkiye Cumhuriyet’i, Anadolu topraklarının bir güzelliği olarak, bünyesinde farklı renkleri, dilleri, inançları, anlayışları ve düşünceleri barındırmaktadır. Güzel bir çiçek bahçesinin renklerini andıran bu yapı, en değerli hazinemiz. 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde, bu hazinenin değerini tekrar anlamak adına üzerine düşünmekte yarar var. Huzurun ve barışın güvencesi ancak tüm farklılıklar uyum içerisinde var olabilirse mümkündür. Bu uyumun sağlanması için de en önemli görevimiz ve ödevimiz, hoşgörü ve anlayıştır. Birbirimizi anlamaya gayret ederek adımlarımızı atmalı, düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız. Bu düşünce ve duygularla İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün 72. yıl dönümünde ülkemin tüm farklılıklarını saygıyla kucaklıyor, insanlarımızın düşünceleri için ceza ödemediği, yaşama hakkının gasp edilmediği, kadınlarımızın ve çocuklarımızın şiddetin hiçbir türüne maruz kalmadığı bir Türkiye’yi temenni ediyor, ülkemin iyi yarınları için çalışacağımızı bildiriyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tümen:, düşünceleri, ve, özgürlükleri, tanımalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı