Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 20:36
 
“Turizmde 20 yılın en iyi sezonu yaşanıyor”
Bu yıl 32 milyar dolarlık bir turizm geliri bekleyen Türkiye, turizmde yeni rekorlara imza atmaya hazırlanıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Turizmde 20 yılın en iyi sezonu yaşanıyor” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Turizmde 20 yılın en iyi sezonu yaşanıyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Türkiye’nin turizm rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında otellerde doluluk oranının yüzde 90-95 altına düşmesinin beklenmediğini kaydeden Yılmaz, “Bu sezonun, son 20 yılın en iyi turizm sezonu olması bekleniyor. Otellere olan yoğun talep ve doluluk oranları göz önünde bulundurulduğunda, 2018 yılı için 32 milyar dolarlık bir turizm geliri bekleniyor. 2018 yılı için ise 40 milyon turistin Türkiye’ye gelmesi hedefleniyor” dedi. İlk 3 aylık verileri de değerlendiren Yılmaz “Bu dönemde yüzde 34.8’lik artış gerçekleşmiş ve 5.1 milyon yabancı turist geldi” dedi. 

“OTELLER YÜZDE 95 DOLACAK”

Yılmaz şöyle devam etti: “Yerli turistler de eklendiğinde bu sayı 7.2 milyona ulaştı. Temmuz, ağustos ve eylül aylarında otellerde doluluk oranının yüzde 90-95 altına düşmemesi beklenmiyor. Bu sezonun, son 20 yılın en iyi turizm sezonu olması bekleniyor. Turizmde ilk 3’e girmek için mücadele ediyoruz.”

Cari açığı kapatmada etkisi var

AK Parti’nin turizme her zaman gerekli önemi verdiğinin altını çizen Cevdet Yılmaz, şunları kaydetti: “Bu sektörün cari açığı kapatmada önemli bir etkisi bulunuyor. Kültür ve turizm alanlarında her türlü yatırım, iletişim ve gelişim potansiyelini yönlendirmeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Turizmde, 20, yılın, en, iyi, sezonu, yaşanıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı