Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 17:01
 
‘ULUSLARARASI GIDA, TARIM VE HAYVAN BİLİMLERİ DERGİSİ’ YAYIN HAYATINA BAŞLADI
‘Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvan Bilimleri Dergisi (IJFAA)’, Mart ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kez elektronik ortamda yayımlanacak. Dergi, Türkçe ve İngilizce bilimsel makaleleri kabul edecek.
EĞİTİM Haberi
  ‘ULUSLARARASI GIDA, TARIM VE HAYVAN BİLİMLERİ DERGİSİ’ YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Derginin yayın hayatına başlaması ile ilgili değerlendirmede bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversitelerin ulusal ve uluslararası ölçekte tanıtılması için akademik dergilerin yararı kuşkusuz tartışılmazdır. Akademik dergilerin sayısı, yayın kalitesi ve tarandıkları indekslerin seviyesi üniversitelerin bilimsel gücünü de ortaya koymaktadır. Bu bağlamda, akademik dergi yayıncılığında varlığını ortaya koyan ‘Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvan Bilimleri Dergisi’nin yayına hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyor ve dergimize başarılı bir yayın hayatı diliyorum” dedi. 

Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvan Bilimleri Dergisi baş editörü Doç. Dr. Nusret Özbay ise, dergide literatüre kaynak sağlayacak nitelik ve değerde olan yayınlara yer verildiğini belirterek, şunları söyledi: “Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvan Bilimleri Dergisi, Bingöl Üniversitesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu’nun resmi, uluslararası, hakemli ve açık erişim yayın organıdır. Derginin misyonu, gıda, tarım ve hayvan bilimleri alanlarındaki araştırma tecrübesi ile geliştirilen fikir ve verilerin paylaşımına zemin hazırlayarak alanındaki bilgi birikimini geliştirmek ve paylaşmaktır. Derginin Yayın ve Danışma Kurulu üyeleri, alanlarında deneyimli ulusal ve uluslararası birçok isimden oluşmaktadır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , ‘ULUSLARARASI, GIDA,, TARIM, VE, HAYVAN, BİLİMLERİ, DERGİSİ’, YAYIN, HAYATINA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı