Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 00:05
 
Umut Kervanı’ndan depremzedelere yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Elazığ depreminden etkilenen vatandaşlar için kumanya ve gıda paketi dağıtımında bulunarak, çorba ikram etti.
GÜNDEM Haberi
Umut Kervanı’ndan depremzedelere yardım

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), Elâzığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde evleri hasar gören vatandaşlara çocuk bezi, kumanya yardımında bulundu. Depremzede ailelerin Çadırlarını ziyaret eden Bingöl Umut Kervanı Derneği yetkilileri, depremzedelere çorba ikramında da bulundu.

Yapılan yardımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, Bingöl’den Elazığ’a 6 kişilik ekiple hareket ettiklerini belirterek, yardımları Elazığ Umut Kervanı Derneği aracılığı ile dağıttıklarını ifade etti.

Gönül, “Elazığ’daki depremzede vatandaşlarımızın bir nebzede olsa sıkıntılarını gidermek için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar kapsamında acil ihtiyaç duyulan gıda paketi, çocuk bezi ve battaniye yardımında bulunduk. Ayrıca depremzedeler için çorba ikramımız oldu. Deprem bölgesinde şartlar çok zor. Rabbim onların yardımcısı olsun. Yardım dağıtımında bizlere desteğini esirgemeyen Elazığ Umut Kervanı Derneği yetkililerine çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanı’ndan, depremzedelere, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı