Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 09:58
 
Üniversite kampüsüne 1111 fidan dikildi
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Bingöl Üniversitesi kampüs alanına 1111 fidan dikildi.
GÜNDEM Haberi
Üniversite kampüsüne 1111 fidan dikildi

Ülkede ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan kampanya kapsamında, 11.11.2020 tarihinde Bingöl Üniversitesinde dikimine başlanan fidanlar iki haftalık süreçte kampüsün çeşitli alanlarına dikildi. Özellikle yapımı tamamlanan İlahiyat Fakültesi binası çevresi ve yeni nizamiye girişinin ağaçlandırıldığı belirtildi.

Kampüs alanı içerisinde dikilmek üzere fidan desteği veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür eden Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Genel Müdürlük, Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüğümüze fidan dikme kampanyası için talebimiz olmuştu. Onlar da kampanyamıza destekte bulunmak üzere çam, sedir, akasya, meşe, çınar olmak üzere toplamda 1111 adet fidan gönderdiler. Bizlerde daha güzel, yaşanılabilir, çevre dostu bir kampüs oluşturmak için fidanları toprakla buluşturduk. Kampanyaya desteklerinden dolayı Bingöl Üniversitesi ailesi olarak Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, kampüsüne, 1111, fidan, dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı