Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 16:42 Bu haber 3566 kez okundu
 
Uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek
KOSGEB tarafından uygulamalı girişimcilik kursu düzenleneceği bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek

KOSGEB’den yapılan açıklamada, KOSGEB  ile İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi verileceği bildirildi.

Açıklamada, “Protokol kapsamında 16-19 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan eğitime kendi işini kurmak isteyen girişimciler 10 Temmuz 2018 tarihine kadar e-devlet sistemi üzerinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Başvuru seçeneğinden başvurabilirler. 32 saat süren uygulamalı girişimcilik eğitimleri kapsamında kursiyerlere; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı, işletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, iş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan), iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları konularında eğitim verilecek.

Eğitimi tamamlayarak katılım belgesi alan katılımcılar, kendi işini kurduğu takdirde KOSGEB mevzuatı kapsamında yeni girişimci desteğine başvurma hakkı kazanacak. İş kurmak isteyen ve iş planı desteklenmeye değer bulunanlara 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz makine teçhizat kredi desteği sağlanacak. Kendi işini kurmak isteyen tüm girişimcilerimizin kursa katılarak bu imkânlardan yararlanmasını istiyoruz” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uygulamalı, girişimcilik, eğitimi, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı