Haber Detayı
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 18:40
 
VALİ EKİNCİ’DEN ‘AŞI OLUN’ ÇAĞRISI
Bingöl’de vakaların artması üzerine Vali Kadir Ekinci, vatandaşları maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya davet ederek ‘aşı olun’ çağrısı yaptı.
GÜNDEM Haberi
VALİ EKİNCİ’DEN ‘AŞI OLUN’ ÇAĞRISI

Aşılama oranının düşük olduğu Bingöl’de vaka sayıları hızla artıyor. Kısıtlamaların kaldırılması sonrasında Bingöl’de maske takan kişi sayısında ciddi azalma olurken, gereken kurallara da uyulmuyor.

Geçen hafta açıklanan verilere göre Bingöl’de vaka sayısında yüzde 100’ün üzerinde artış olurken, aşılama oranı hala yüzde 40’lar düzeyinde.

Muğla, yüzde 86’lık aşı oranıyla en fazla aşılamanın yapıldığı il olurken, Muğla’yı sırasıyla Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ izledi.

En az aşının yapıldığı iller ise sırasıyla Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır oldu.

VALİ EKİNCİ UYARDI

Bingöl’de vakaların artması üzerine Vali Kadir Ekinci, vatandaşları maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyma konusunda uyardı, ‘aşı olun’ çağrısı yaptı.

Vali Ekinci, “Kıymetli hemşehrilerim, ilimizdeki vaka sayıları artıyor. Mevcut tablonun daha da kötüleşmemesi için lütfen; maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyalım. Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak duralım. Aşımızı mutlaka olalım. Sağlıklı günlere dönmek elimizde” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ’DEN, ‘AŞI, OLUN’, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı