Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 18:40
 
VALİ EKİNCİ’DEN YKS MESAJI
Vali Kadir Ekinci, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili bir mesaj yayınladı.
EĞİTİM Haberi
VALİ EKİNCİ’DEN YKS MESAJI

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “26-27 Haziran tarihlerinde ülkemiz genelinde olduğu gibi, İlimizde de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapılacaktır.

Uzun ve yoğun bir tempo ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin huzur, güven ve sağlıklı bir ortam içerisinde sınava girebilmeleri için gerek kolluk birimlerimiz, gerekse ilgili kurumlarımız tarafından ilimizde bütün tedbirler alınmıştır.

Gençlerimizin yarınlarının şekillenmesinde önemli bir kavşak olan Yükseköğretim sınavı, yavrularımızın uzun yıllardır sürdürdükleri eğitimlerinin sonunda mükafatlarını alacakları yerdir.

Geleceğimizin emaneti ve teminatı olan sevgili gençler; büyük bir azim ve çabayla hazırlandığınız Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) eğitim hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından biridir. Ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmadan bu sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak girmelisiniz. Heyecanınızı yürekten paylaşıyor, kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum.

Geride bıraktığımız süre içinde hedefinize ulaşmak için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenme ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Siz gençlerimizden beklentimiz çok yönlü yetişmiş, çağının ruhunu tanıyan, değerlerini özümsemiş, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, daima kendini yenileyen; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tükenmeyen destekleriyle daima evlatlarının yanında olan velilerimize, öğrencilerimizin yetişmesinde her türlü fedakarlığı üstlenen, emek veren değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, YKS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ’DEN, YKS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı