Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 00:12 Bu haber 1199 kez okundu
 
Vali Ekinci, köylerde vatandaşı dinliyor
Her hafta köylere giderek vatandaşlarla buluşan Vali Kadir Ekinci, köy ziyaretleri kapsamında Merkez Şaban ve Yelesen Köylerini ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci, köylerde vatandaşı dinliyor

Şaban köyünü ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, Köy Muhtarı Mahmut Buluş ve köy sakinleri tarafından karşılandı. 

Köy sakinleri ile bir araya gelen vali Ekinci, burada yaptığı konuşmada, köylülerle tanışmak, kaynaşmak, sorunları ve talepleri yüz yüze görüşmek için ziyarette bulunduğunu söyledi.

Vatandaşın ayağına giderek, sorunları dinlemenin önemli olduğunu vurgulayan Vali Ekinci, “Vatandaşımızın ayağına gitmek, varsa sorunları yerinde görmek ve önerileri dinlemek açısından bu ziyaretlerin verimli olduğunu düşünüyorum. Köylerimizin sorunları, sıkıntıları, eksikleri olabilir. Bu sorunları imkanları ölçüsünde çözme, köylerimizi ve mezralarımızı daha yaşanabilir bir hale getirme çabası içindeyiz. Tüm çabamız, insanımızın rahatı ve huzuru içindir” dedi.

Köy ziyaretlerinde vatandaşların ilgisinden memnun kaldığını ifade eden Vali Ekinci, “Hamdolsun gittiğimiz her köyde birbirinden değerli köylülerimizin yoğun ilgisi ve misafirperverliği ile karşılaşıyoruz. Bunlar bizim değerlerimizdir. Bu insani hasletleri, örf ve adetleri yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için birbirimize daha yakın durmalıyız. Bizleri güçlü ve farklı kılacak olan şey, birliğimiz, beraberliğimiz, muhabbetimiz, kardeşliğimiz ve paylaşma duygularımızdır.” 

Vali Ekinci daha sonra, 2019 yılı içinde yapımı tamamlanan Aşağıköy-Ortaköy-Şaban-Yelesen-Çiris Grup köy yoluna ait 3 adet menfez ve 600 m3 tahkimat duvarı yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Enes Üçgül’den köy ile ilgili tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ekinci, daha sonra Yelesen Köyünü ziyaret etti.

Köy Muhtarı Ahmet Buluğ ve köy sakinleri tarafından karşılanan Vali Ekinci, köy sorunlarını Muhtar Buluğ’dan dinledi.

Köylülerle buluşma sonrasında Vali Ekinci, 2019 yılı içinde tamamlanan Aşağıköy-Ortaköy-Şaban-Yelesen-Çiris Grup köy yoluna ait Yelesen Köyü Yayla Yolu 3 Km. Tesviye Yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci,, köylerde, vatandaşı, dinliyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Ekinci, köylerde vatandaşı dinliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı