Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 00:20
 
Vali Ekinci: “Vatandaş odaklı hizmet edeceğiz”
Bingöl merkez ve bağlı köy muhtarlarıyla bir araya gelen Bingöl Valisi Kadir Ekinci, vatandaş odaklı hizmet edeceklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
 Vali Ekinci:  “Vatandaş odaklı hizmet edeceğiz”

Vali Kadir Ekinci, Saray Park'ta düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, mahalle ve köylerimize ait sorunlar, talepler ve çözüm önerileri değerlendirmek üzere muhtarlarla bir arada bulunduklarını söyledi.

Vatandaş odaklı hizmet edeceklerinin altını çizen Ekinci, "Yeni hizmet usulümüz öncelikli olarak vatandaş odaklı, vatandaşa hizmeti birinci dereceden götürmeyi amaçlayan bir modeldir. Bu model yeni gelişen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dahilinde uygulanması gereken, Türkiye'nin birçok yerinde uygulanan bir sistemdir. Biz vatandaşla hemhal olmak, onlarla gönül birlikteliği kurmak, Buradan doğacak güçle birlikte bunu alana yansıtmaktır." ifadelerini kullandı.

Ekinci, yapılacak hizmetlerin makamdan planlanıp, yerelin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığına bakılmadan üstten bir bakış açısıyla yapılmasını ret ettiklerini, bunun aksine vatandaşa hizmeti cana minnet bilip ona göre hareket edileceğini aktardı.

Yani modelin planlamasının vatandaşla iç içe olduğunu anlatan Ekinci, "Sorunları yerinde tespit edip ve bu sorunları olabildiğince hızlı müdahale etme gayreti içinde olmaktır." dedi.

Vali Ekinci, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Vali, Ekinci:, , “Vatandaş, odaklı, hizmet, edeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı