Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 17:30
 
VALİLİK: GENÇLEŞTİRME İÇİN KESİMLER YAPILIYOR
Bingöl Valiliği, Karacehennem Ormanlarında yapılan kesimlerle ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
VALİLİK: GENÇLEŞTİRME İÇİN KESİMLER YAPILIYOR

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bazı sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde ‘Bingöl Karacehennem Ormanında Ağaç Kıyımı’, ‘Bingöl’de Orman Katliamı’ gibi başlıklar ile yapılan ve gerçeği yansıtmayan kasıtlı paylaşımlar nedeniyle valiliğimizce açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Buna göre; Bingöl Orman İşletme Müdürlüğümüzce kesimine karar verilen ve çıkarılacak ağaçların belirlendiği 427 nolu bölmede 04.10.2021 tarihinde açık arttırmalı dikili satış ihalesine çıkılmış olup ihale sonuçlandırılmıştır.

İhaleye çıkılan bölmede alıcı tarafından yapılacak kesim işlemlerine, Orman İşletme Müdürlüğümüz denetiminde başlanmıştır.

Söz konusu bölmede bulunan meşe ağaçları kesim çağına gelmiş olduğundan, sağlıklı fertler elde etmek, ormanların gençleştirilmesini ve devamlılığını sağlamak için rutin çalışmalar kapsamında kesim işlemleri yapılmaktadır. Yapılan çalışma ile kurumaya yüz tutmuş orman alanının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, ormanlarımızın koruma kullanma dengesi içinde halkımızın hizmetine sunulması için ilgili bölmede yapılan çalışmalara bölge köylüleri ile görüşülerek başlanıldığı bilgisi, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİLİK:, GENÇLEŞTİRME, İÇİN, KESİMLER, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı