Haber Detayı
03 Ocak 2021 - Pazar 16:33
 
VATANDAŞIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentsel dönüşüm projesinde yaşanan mağduriyeti gündeme getirerek, hak sahiplerine 5 aydır kiralarının ödenmediğini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
VATANDAŞIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ

Kültür Mahallesinde 2011 yılında kentsel dönüşüm kapsamına alınan 151 dönümlük alan ve akabinde gelen mağduriyeti İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa tekrar hatırlattı.

Kızılboğa, “2016 yılında Bingöl Belediyesi tarafından, kentsel dönüşüm alanında evleri bulunan vatandaşlara tebligat gönderilerek evlerinin boşaltılması istendi. Hak sahipleri, yeni konutların yapılacağı umuduyla evlerini boşalttı ancak 2019’a gelindiğinde yerel seçimlerde belediye başkanı değişince temeli atılan konut inşaatları da durdu. Bu süre zarfında hak sahiplerine 3 ayda bir kiralar ödendi ya da eksik yatırıldı” dedi.

“VATANDAŞIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ”

Kızılboğa, şunları söyledi: “Ankara’dan onay verilen bir proje. Vatandaşlar umutla evlerini boşalttı. Belediye ile sözleşmeler imzalandı. Ama o gün bugündür hak sahiplerinin yüzleri gülmedi. Mağdur edildiler. 5 aydır da kiraları ödenmiyor. Yeni yıla girerken deyim yerindeyse hak sahiplerinin evleri tam anlamıyla başlarına yıkıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bingöl Belediyesi, vatandaşın mağduriyetini görmeli. Vatandaşın mağduriyetleri bir an önce giderilmeli.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATANDAŞIN, MAĞDURİYETİ, GİDERİLMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı