Haber Detayı
30 Aralık 2021 - Perşembe 18:16
 
YILMAZ: KENTPARK PROJESİNDE İSTEDİĞİMİZ MESAFEYİ ALAMADIK
Yılmaz, kentpark projesi ile ilgili olarak, “Son iki yılda yaşadığımız sürecin etkisiyle istediğimiz mesafeyi orada alamadık. Ama 2022 yılında o konuda bir takım hareketlenmeler bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
YILMAZ: KENTPARK PROJESİNDE İSTEDİĞİMİZ MESAFEYİ ALAMADIK

Vali Abdulkadir Sarı Parkı’nda yapılması planlanan kentpark projesinin bugüne kadar neden yapılamadığını TBMM Planve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’a sorduk. Yılmaz, “Son iki yılda yaşadığımız sürecin etkisiyle istediğimiz mesafeyi orada alamadık. Ama 2022 yılında o konuda bir takım hareketlenmeler bekliyoruz” dedi.

Bingöl-Muş karayolu üzerinde bulunan ve daha önce mesire alanı olarak kullanılan Vali Abdulkadir Sarı Parkı’nın, kentpark projesi kapsamında yeniden dönüştürüleceği belirtildi. Ancak aradan yıllar geçmesine rağmen, yapım çalışmalarına başlanamadı.

Ilıcalar Beldesinde İl Özel İdaresi tarafından açılan jeotermal kuyularda, biri 51 derece sıcaklığında ve saniyede 20 litre, diğeri 55 derece sıcaklığında ve saniyede 18 litre jeotermal su verimi elde edildi. Bu sular, Ilıcalar-Bingöl arasında çekilen 17 kilometrelik hatla kentpark projesinin uygulanacağı alana 2017 yılında ulaştırıldı. Sıcak suyun getirilmesinin ardından 2018 yılında çalışmalara başlanması bekleniyordu ancak halen çalışma başlatılamadı.

NELER YAPILACAKTI?

Kentpark projesi kapsamında 5 Yıldızlı Termal Otel ve SPA Merkezinin 30 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilmesi planlanıyordu.

Bodrum+bodrum+zemin+4 katan oluşacak 5 yıldızlı otel bünyesinde, günü birlik hizmet verecek SPA merkezi, restaurant, 1 adet çok amaçlı salon, 700 araç kapasiteli açık otopark, 5 adet toplantı salonu, 2 adet çocuk alanı, büyükler için oyun salonu, alakart restaurant, teras kafe, bay-bayan için kuaför, revir, fitness salonu, 9 adet masaj odası, 2 adet çamur banyo odası, 2 adet Türk hamamı ve kese odası, 2 adet sauna odası, 8 adet yüzme havuzu (termal su havuzları), 3 adet dinlenme odası (lobi), 500 yatak kapasiteli 200 oda yer alacaktı.

Kentpark Projesi alanında AVM, 25 bin metrekare kapalı alan üzerinde bodrum+zemin+1 kattan oluşması planlanıyordu.

Ayrıca Kentpark Projesi kapsamında ziyaretçiler için spor tesisleri düşünülürken, proje kapsamında bir adet futbol sahası, 2 adet tenis sahası ve 2 adet basketbol sahası yapılacaktı.

RAFTA KALAN PROJEYİ YILMAZ’A SORDUK

Vali Abdulkadir Sarı Parkında yapılması planlanan kent park projesinin yıllardır neden yapılmadığını TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’a sorduk.

Yılmaz, konu ile ilgili şunları söyledi: “Vali Abdulkadir Sarı parkı ile ilgili termal kaynaklar bulduk, boru hattıyla suyu getirdik. Ama maalesef şanssız bir döneme denk geldik. Pandemide maalesef en fazla etkilenen sektör turizm, konaklama sektörü oldu. Bunun da etkisiyle çok uygun bir ortam yakalayamadık.

Önümüzdeki süreçte bunun hızlanacağını düşünüyorum. Valiliğimiz konu ile ilgili proje revizyonu çalışmaları da başlattı. Biz de yakından takip edeceğiz inşallah.

Son iki yılda yaşadığımız sürecin etkisiyle istediğimiz mesafeyi orada alamadık. Ama önümüzdeki süreçte daha hızlı hareket bekliyoruz. 2022 yılında o konuda bir takım hareketlenmeler bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILMAZ:, KENTPARK, PROJESİNDE, İSTEDİĞİMİZ, MESAFEYİ, ALAMADIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı