Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 00:34 Bu haber 494 kez okundu
 
Yabancı uyruklu öğrenciler üniversitede ağırlandı
Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Erasmus+ ve Mevlana Öğrenci Değişim Programları kapsamında Bingöl Üniversitesinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Yabancı uyruklu öğrenciler üniversitede ağırlandı

Kahvaltı programında konuşan Vali Kadir Ekinci, Bingöl Üniversitesi’nin Türkiye’deki konumunu uluslararası düzeyde daha ileriye taşıdığını belirtti. Vali Ekinci, “Bingöl Üniversitesi, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli bir üniversite. Burada olduğunuz için çok şanslısınız. Sizlerden arzumuz öncelikle Bingöl’ümüz daha sonra ülkemizin kültür elçileri olarak ülkenizde bizleri temsil etmeniz. Sizler artık gönül elçilerimizsiniz. Gittiğiniz yerlerde Türk insanının misafirperverliğini ve Bingöl insanının sıcakkanlılığını atlatın. Hepinize yaşam boyu başarı diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise, öğrencileri Bingöl’de ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çok kapsamlı bir şekilde uzun süredir devam eden Erasmus programının eğitim alanına önemli hareket getirdiğini ve önemli fırsatlar doğurduğunu belirten Arıkan, “Kültürler arası işbirliği için de çok önemli bir program. Öğrenci kardeşlerimizden kendi ülkelerinde şehrimizi ve ülkemizi güzel bir şekilde temsil etmelerini istiyorum. Onlar da artık bir parça Bingöllüler.  Hepsine hayatlarında başarı diliyorum” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak da öğrencilere Bingöl’ün artık onların şehri, Bingöl Üniversitesi’nin de onların üniversitesi olduğunu vurguladı. Bingöl Üniversitesi kapılarının her zaman onlara açık olacağını belirten Çapak, “hayatınız boyunca Bingöl Üniversitesi’nin kapıları sizlere açık olacaktır. Siz artık bizim için bir ailesiniz. Bingöl Üniversitesi ailesinin bir parçasısınız. Yüksek lisans ve doktoranız için her zaman üniversitemizi düşünebilirsiniz. Her daim yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu.

Programa, Uluslararası Ofisten Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Uluslararası Ofis Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Kayıntu, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ali Rıza Akarca, İl Göç İdaresi Müdürü Vekili Akif Esen, Halk Bankası Bingöl Şube Müdürü Mustafa Çakır ve KYK Temsilcisi Sait Tekel de katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yabancı, uyruklu, öğrenciler, üniversitede, ağırlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı