Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 17:52
 
YENİ HASTANE 240 MİLYON TL’YE MAL OLACAK
Bingöl Valiliği, ilde yapılması planlanan 500 yataklı yeni hastanenin 240 milyon TL’ye mal olacağını bildirdi.
SAĞLIK Haberi
YENİ HASTANE 240 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

Bingöl’de yapılması planlanan yeni devlet hastanesi ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. Bingöl Valiliği, şehir hastanesi niteliğinde olacak Bingöl Devlet Hastanesinin yatırım bedelinin 240 milyon TL olduğunu açıkladı. Valilik, hastanenin 2023 yılında hizmete açılacağını da duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2021 bütçesi görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, Bingöl, Batman, Kars, Muş, Siirt ve Şırnak’ta 500 yataklı hastaneleri 2023 yılına kadar tamamlayacaklarını söylemişti.

GEÇMİŞİ 2017’YE DAYANIYOR

Mevcut hastanenin yanına yeni bir hastane yapılması konusu 2017 yılında dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından gündeme getirilmişti. 2017 yılında Bingöl’e gelen Akdağ, “Şu anda resmi açılışını yaptığımız 250 yataklı Bingöl Devlet Hastanemizin bulunduğu alanı genişleterek, Bingöl için Allah'ın izniyle en az 30 sene sağlık hizmetleri en mükemmel bir şekilde gerçekleştirecek büyük bir kampüse dönüştüreceğiz. Bir anlamda sayın Cumhurbaşkanımızın şehir hastaneleri olarak ifade ettiği hastanelerin Bingöl ölçeğindeki bir örneğini de burada yapmış olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Akdağ’ın bu açıklamalarının ardından Bingöl’de yapılacak yeni hastanenin 400 yataklı olacağı, binanın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılacağı belirtildi.

Bahsi geçen hastanenin hizmet binasının proje ihalesi de 25 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ, HASTANE, 240, MİLYON, TL’YE, MAL, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı