Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 15:58
 
Yetimler Vakfı, Genç’te 120 yetimi giydirdi
Yetim Öksüz ve Kimsesiz Çocuklarla Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı (Yetimler Vakfı) Genç İlçesi’nde 120 yetimi giydirdi.
- Haberi
Yetimler Vakfı, Genç’te 120 yetimi giydirdi

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yetimler Vakfı Genç İlçesi Temsilcisi Yüksel Ortak, hayırseverlerin daha çok duyarlı olmalarını ve yetim çocukları kollamaları gerektiğini belirterek, “Ramazan Bayramı’nda hedefimiz, İlçemizdeki bütün yetimleri sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 120 yetimi giydirdik. Gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim. Hayırsever İş İnsani Sayın Fehmi Gönül’e çok teşekkür ediyoruz, Rabbim yaptığı ve yapacağı yardımları dergah-ı izzetinde kabul buyursun. Hayırsever vatandaşlarımıza da çağrımız, bu yetimleri hep birlikte sevindirelim. Emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İlçedeki yetim ailelerin umudu olmaya devam ettiklerini ifade eden Ortak, “Şu anda çocuklar elbise alırken girdikleri haleti ruhiye, o sevinci gördüğüm zaman bütün çocukların aynı şekilde sevinmesi ayrı bir duygudur. Hedefimiz; bütün çocuklar sevinsin, sevinmeyen çocuk kalmasın, elbisesiz bayrama giren çocuk kalmasın. Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar sevinsin. Siz hayırseverlerimizin yapacağı ayni ve nakdi yardımları anında yerine ulaştırmak üzere Yetimler Vakfı Genç İlçe Temsilciliği olarak her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetimler, Vakfı,, Genç’te, 120, yetimi, giydirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı