Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 17:50
 
ZİYARETÇİ YASAĞINA UYUN!
Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliği, hasta ziyareti yasağının devam ettiğini belirterek, vatandaşların ziyaret yasağına uymasını istedi.
SAĞLIK Haberi
ZİYARETÇİ YASAĞINA UYUN!

Bingöl’de son günlerde Covid-19 vakalarının artması üzerine hastanede de yoğunluk yaşanmaya başlandı. Vatandaşların hastaneye giderek, Covid-19 servisindeki hastaları ziyaret etmede ısrar etmesi üzerine Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliği, yazılı açıklama yaparak, ziyaret yasağına uyulmasını istedi.

Başhekimlikten yapılan açıklamada, “Bildiğiniz üzere, sağlık neferleri olarak 1 yılı aşkın bir süredir COVİD-19 pandemisi ile mücadelemizi aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Sizlerin bu süreçte önemli katkıları ve destekleri ile geçtiğimiz ay Bingöl ili olarak en az riskli iller arasına girdik ve vaka sayısında çok iyi bir noktaya ulaştık. Ne yazık ki bu başarımız bizleri tedbirlere daha sıkı sarılmak yerine rehavete yönlendirdi. Bunun sonucu olarak da riskli iller kategorisi olan turuncu kategoriye geçtik. İlimiz artık daha riskli. Bu süreçte, sizlerden tüm tedbirlere uymanızın yanında hasta ziyareti yasaklarına uymanızı önemle rica ediyoruz. Hasta ziyareti yasak olmasına rağmen ziyarette ısrar etmeniz çalışanlarımızın işlerine yoğunlaşmasını engellemekte ve hastalarınızın daha sağlıklı hizmet almasına mani olmaktadır. Bir kez daha değerli Bingöl halkından duyarlı olmalarını istirham ediyoruz” denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZİYARETÇİ, YASAĞINA, UYUN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı