Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:35
 
305 kişi kredi aldı
Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas, koronavirüs sürecinde 3 banka aracılığıyla 305 üyelerinin krediden faydalandığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
305 kişi kredi aldı

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, üyelerine sağlanan krediler ile ilgili bilgi verdi.

Koronavirüs sürecinde üyelerinden gelen taleplerin büyük bir kısmının; işletme sermayesi yetersizliği ve nakit ihtiyacı yönünde olduğunu belirten Ayas, “Üyelerimiz daha çok kira ödeyemedikleri, işçilerin maaşlarını, SGK primlerini ödeyemediklerini, gelen vergi ödemelerini, çek senet ödemelerinde güçlük yaşadıklarını belirtmekteydiler. Bu doğrultuda bankalar ile yapılan görüşmeler doğrultusunda öncelikle Kredi Garanti fonu kapsamında teminatlandırılan krediler hayata geçirilmiştir. Kamu bankaları aracılığı ile hayata geçirilen krediler kapsamında TR1 bölgesinde en çok krediye ulaşan il durumdayız.

Bu kapsamda, Ziraat Bankasından 130 üyemize 38 milyon 650 bin TL, Halkbank’tan 120 üyemize 50 milyon TL, Vakıfbank’tan 55 üyemize 20 milyon TL kredi sağladık. Bunun devamında Denizbank ile yapılan bir anlaşmada üyelerimize nefes kredisi kapsamında kredi kullandırılmış ve 2.8 milyon TL kredi üyelerimize ulaştırılmıştır. Yapmış olduğumuz çalışma ile bu kredinin toplam miktarını 10 Milyon TL daha arttırmaktayız.

Halkbank ile Can suyu kredisini adı altında yeni bir kredi çalışması başlatarak şahıs firması niteliğindeki üyelerimizin de krediden yararlanmasını sağladık. Üyelerimize daha çok destek sağlamak için bankalarla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 305, kişi, kredi, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı