Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 18:22
 
57. KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANIYOR
57. Kütüphaneler Haftasının çeşitli faaliyetlerle kutlanacağı belirtildi.
EĞİTİM Haberi
57. KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANIYOR

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammed İnan İşlek, ‘57. Kütüphaneler Haftası’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, halk kütüphanelerinin, vatandaşların ücretsiz yararlanabildiği bilgi merkezleri olduğunu söyledi.

İşlek, şunları söyledi: “Halk Kütüphaneleri, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren, toplumun bilgi ihtiyacını karşılayan, toplumda okuma alışkanlığının gelişmesinde rol alan, düşünce ve bilgi ürünlerinin insanlar arasında paylaşılmasını sağlayan kurumlardır. Halk kütüphaneleri  kadın, erkek her yaştan, her düzeyde ve her meslekten okuyucunun her konudaki düşünce ve sanat ürünlerinden ücretsiz ve özgürce yararlanmasını sağlayan bilgi merkezleridir. Kütüphane olarak vizyonumuz toplumda okuma alışkanlığının gelişmesi ve yerleşmesi için  insanların bilgiye erişimimi sağlayarak  bilgi toplumuna geçişte gerekli rolü üstlenmektir.

Her yıl Mart ayının son pazartesi günü ile başlayan Kütüphaneler Haftası bu sene de 29 Mart -4 Nisan tarihleri arasında kutlanılacaktır. Haftanın amacı; toplumda kütüphane algısını oluşturmak, bireylere okuma alışkanlığının kazandırmak ve kütüphane kullanımını artırmaktır. İlimizde pandemi kuralları gözetilerek hafta boyunca çeşitli kültürel faaliyetler yapılacaktır. Bingöl İl Halk Kütüphanesi olarak 57. Kütüphane Haftamızın özelde Bingöl’ümüze; genelde ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder; kitaplı kütüphaneli bir yaşam diliyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 57., KÜTÜPHANELER, HAFTASI, KUTLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı