Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 17:45
 
AĞIRBAŞ’TAN GAZETEMİZE ZİYARET
Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanı Muhittin Ağırbaş ve il yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
AĞIRBAŞ’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

Çoğulcu ve katılımcı bir demokrasinin inşasında, düşünce ve vicdan hürriyetinin kurumsallaşmasında basın kuruluşlarının çok önemli, etkin ve işlevsel bir rol oynadığını ifade eden Ağırbaş, “Adaletin, demokrasinin, özgürlüğün, ahlakın ve adil düzenin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun, nabzı, gözü, kulağı ve dili konumundadır. Halkımızın doğru, objektif ve tarafsız bilgilerle gelişmelerden haberdar edilmesi, aydın ve bilinçli bir toplumun da vazgeçilmez şartıdır. Bir şehrin vicdanı, gözü, kulağı ve dili olan yerel basının reklam vs. gibi ekonomik desteklerle daha da güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır” dedi.

Basının gösterdiği gelişmede, en büyük payın, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına ait olduğunu belirten Ağırbaş, şunları söyledi: “İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan tüm fedakar gazetecilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevi başında hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞIRBAŞ’TAN, GAZETEMİZE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı