Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 18:13
 
Akbana, GİK toplantısına katıldı
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bingöl Şube Başkanı Ali Akbana, bor madeni ve kullanım alanları temalı MÜSİAD 99. Genel İdare Kurulu Toplantısına (GİK) katıldı.
EKONOMİ Haberi
Akbana, GİK toplantısına katıldı

 MÜSİAD Uşak Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Genel İdare Kurulu Toplantısına(GİK), Uşak Valisi Salim Demir, Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş, BOREN Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanı Doç.Dr. Abdülkerim Yörükoğlu, ETİ Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serkan Keleşer, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ali Reis Topçu ve Ali Gür, Yönetim Kurulu Üyeleri ile MÜSİAD üyesi iş adamları katıldı.

Kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Bor madeninin Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir konumda yer aldığını vurguladı. Bor madeninin kullanımı konusunda atılması gereken çok fazla adım olduğunu belirten Kaan, MÜSİAD olarak ülkemizin potansiyelinin açığa çıkarılması adına çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Ar-Ge çalışmalarına yönelik faaliyetler yürütülmesinin elzem olduğunun altını çizen Kaan, “2003 yılında, başbakanlığı döneminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kurulmasına öncülük ettiği Bor Araştırma Enstitüsü’nü, daha etkin şekilde kullanmamız gerekiyor. Tarım, cam sanayii, seramik sanayii, metalürji, yalıtım, sağlık ve enerji, bilhassa yenilenebilir enerji gibi çok geniş bir kullanım alanı olan Boru, tüm dünyaya satabilmek ve pazar payını rezerv seviyesine yükseltmek için önümüzde hatırı sayılır hiçbir engel yoktur. Bu hedefe, peyderpey ulaşacağımıza inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’nin her noktasından şube başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen kurulda ayrıca 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri sonrası Türkiye’yi bekleyen süreçler, yeni hükümetten beklentiler ve yeni sistemin getirdiği fırsatlar üzerine önemli çalışmalara imza atıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akbana,, GİK, toplantısına, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı