Haber Detayı
28 Ekim 2021 - Perşembe 17:35
 
ALPAYA, BİNGÖL’ÜN SORUNLARINI ARIKAN’A İLETTİ
HÜDA PAR Bingöl İl Başbakanı Refik Alpaya, Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ı ziyaret ederek, kentin sorunlarını iletti.
SİYASET Haberi
ALPAYA, BİNGÖL’ÜN SORUNLARINI ARIKAN’A İLETTİ

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve parti yöneticileri Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ı ziyaret etti.

Şehirde yaşanan araç park ve trafik, çarpık kentleşme sorununun, tarım arazilerinin TOKİ konutları için kullanılmaması ve gençlere çeşitli imkânlar sağlanması yününde adımların atılması gerektiğini belirten Alpaya, Altı Nokta Körler Derneği’nin kendilerine ilettiği sıkıntıları da Arıkan’a iletti.

Bingöl’ün uzun zamandır süre gelen bazı sıkıntılarının bulunduğunu söyleyen Alpaya, “Bingöl’de yapılması planlanan kapalı pazar yerlerinin biran önce yapılması gerekir, şehrin temiz tutulması için halkı bilinçlendirecek etkinlik ve afişlerin asılması yönünde çalışmalar yapılmalı ve Bingöl’de tarım arazilerinin az olması sebebiyle, tarım arazilerine konut yapılmaması gerekiyor” dedi.

"GENÇLERE MADDİ MANEVİ İMKÂNLAR SAĞLANMASI GEREKİR"

Gençlere maddi ve manevi imkânlar sağlanması gerektiğini belirten Alpaya, "Kısa zaman önce partimizi ziyaret ederek yaşadıkları sıkıntıları bizlere ileten Altı Nokta Körler Derneği’nin özellikle şehir içinde hat arabaları konusunda sıkıntı çektiklerini söylediler. Yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi yönünde bazı çalışmalar yapılmalı. Ayrıca toplumun ahlakını bozacak bazı hadiselerin yaşadığını görüyoruz ve bunların önüne devlet eliyle geçilmesi gerekir." İfadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise, belirtilen sorunların çözülmesi için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALPAYA,, BİNGÖL’ÜN, SORUNLARINI, ARIKAN’A, İLETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı