Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 17:03
 
ARANAN 123 KİŞİ YAKALANDI
Bingöl’de çeşitli suçlarından haklarında arama kararı bulunan 123 kişinin yakalandığı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
ARANAN 123 KİŞİ YAKALANDI

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerinin Ocak ayında yürüttüğü çalışmalarla ilgili açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan hakkında 10 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan K.A., uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, yaralama suçlarından haklarında 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezaları ve aranma kayıtları olan Y.E. ve B.Ş., birden fazla kişi tarafından gece vakti silahla yağma, bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık suçlarından haklarında 5 yıl kesinleşmiş hapis cezaları ve aranma kayıtları olan F.A. ve F.K. ile çeşitli suçlardan haklarında aranma kayıtları bulunan toplam 123 şahsın yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir. Kayıp şahıs olarak aranan 11 kişi bulunarak işlemleri tamamlanmıştır.

Ayrıca 01.02.2021 tarihinde Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlileri ve Jandarma Suç Araştırma Timi ile koordineli olarak yapılan çalışmada çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan hakkında 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan M.A. yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, asayişin huzur ve temini için tüm ekiplerimiz cansiperane şekilde büyük duyarlılıkla görevlerini sürdürmektedir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARANAN, 123, KİŞİ, YAKALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı