Haber Detayı
01 Temmuz 2021 - Perşembe 18:07
 
ARSASINDAKİ DUVAR YIKILDI
İş yerinin önündeki süs duvarının kendi arsa sınırları içerisinde kalmasına rağmen yıkıldığını söyleyen işletmeci: Birçok işyeri yolu ve kaldırımı işgal ediyor. Belediye buna göz yumuyor, Bu haksızlığın tüm Bingöl halkı tarafından bilinmesini istiyorum.
GÜNDEM Haberi
ARSASINDAKİ DUVAR YIKILDI

Kültür mahallesindeki bir iş yerinin süs duvarı, Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince yıkıldı. 70 santimetre yüksekliğindeki duvarın ve çiçekliğin polis eşliğinde yıkılmasının şokunu yaşayan iş yeri sahibi, yıkılan duvarın kendi arsasının sınırları içerisinde yer aldığını iddia ederek belediye ekiplerinin hiçbir inceleme yapmadan duvarı yıktıklarını söyledi.

Kültür mahallesindeki Köz Moda Restaurant İşletmecisi, Bingöl’de birçok işyerinin kaldırımı ve yolu işgal ettiğini belirterek kendisine haksızlık yapıldığı savundu. İş yerinin bulunduğu arsanın kendisine ait olduğunu savunan işletmeci, binanın imar uygulamalarındaki çekme payına uygun olarak yapıldığını ve buna rağmen kendi arsa sınırları içerisinde, işletmesinin önüne müşterilerin mahremiyetini korumak ve görsellik kazandırmak için süs duvarı ve üzerine çiçeklik yaptığını söyledi.

Duvarın polis eşliğinde yıkım ekiplerince yıkılmasının şokunu yaşayan işletmeci, “Kendi parsel sınırlarımızın 3-4 metre içinde kalmasına rağmen 70 santim yüksekliğinde süs duvarı ve çiçeklik smacıyla yapılan duvar, belediye ekipleri tarafından hiçbir inceleme ve değerlendirme yapmadan yıkılmıştır. Bingöl şehrinin birçok yerinde yaya kaldırımı ve araç yolunu işgal eden yerler olmasına rağmen belediye göz yummaktadır. Bu haksızlığın tüm Bingöl halkı tarafından bilinmesini istiyorum.” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARSASINDAKİ, DUVAR, YIKILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı