Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 18:15
 
AŞIRI HIZ KAZALARA NEDEN OLUYOR
Emniyet Genel Müdürlüğü, Bingöl’de meydana gelen 6 kazasının görüntülerini ‘trafik kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’ notuyla paylaştı.
GÜNDEM Haberi
AŞIRI HIZ KAZALARA NEDEN OLUYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü, ocak ayında şehir içi yollarda meydana gelen ve güvenlik kameralarına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Görüntülerde; Bingöl, Bolu, Elazığ, İstanbul, Kastamonu, Giresun, Muğla, Balıkesir, Kırıkkale, Ankara, Ağrı, Adana, Bursa, Diyarbakır, Bitlis, Bursa ve Mersin illerinde meydana gelen kazalar yer alıyor.

Bingöl’de meydana gelen 6 kazanın görüntüleri paylaşılırken, bu kazaların büyük kısmının aşırı hız nedeniyle meydana geldiği görülüyor.

-Bingöl’de kameralara yansıyan bir kazada, Karşıyaka Mahallesinden gelip hatalı dönüş yapan otomobile, aynı yönden gelen ticari taksinin çarptığı görülüyor.

-Bingöl Devlet Hastanesi kavşağında meydana gelen diğer bir kazada ise, kavşağa girmeye çalışan ticari taksiye, hızla kavşağa giren bir otomobilin çarptığı görülüyor.

-Bingöl’de meydana gelen bir başka kazada ise, kavşağa hızla giren bir araç refüje çarparak durabildiği görülüyor.

-Bingöl’de şehirlerarası yolda meydana gelen diğer bir kazada, odun yüklü bir kamyonun dubaları devirerek ilerlediği, karşı yönden gelen otomobilin sürücüsünün devrilen dubaya çarpmamak için yolun ortasında durup dubayı kaldırmak istemesi üzerine arkadan gelen bir aracın, kendi aracına çarpmasına maruz kaldığı görülüyor.

-Bir başka kazada ise, aniden yola giren araca ve yolun kenarında bekleyen kadına çarpmamak için direksiyon kıran aracın yolun kenarına savrularak takla attığı görülüyor.

-Bingöl Devlet Hastanesi kavşağında meydana gelen bir başka kazada, viraja süratli giren iki aracın karıştığı kazanın görüntüleri yer alıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü bu kazaları, ‘trafik kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi, hız kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’ notlarıyla paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞIRI, HIZ, KAZALARA, NEDEN, OLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı