Haber Detayı
24 Haziran 2021 - Perşembe 18:20
 
BAĞLIİSA KÖYÜ’NDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Karlıova’nın Bağlıisa Köyü okulunu ziyaret ederek, öğrencilerin etkinliklerini izledi.
EĞİTİM Haberi
BAĞLIİSA KÖYÜ’NDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Karlıova İlçesine bağlı Bağlıisa Selekan İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığının 'Fiziksel ve Sosyal Etkinlik Planı' kapsamında, okul bahçesinde biz dizi etkinlik düzenledi.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, müdür yardımcıları ve şube müdürleri de katılarak öğrencilerin eğlencesine ortak oldu.

Öğrenciler sandalye kapmaca, çuval yarışı, yumurta yarışı, top sektirme gibi yarışmalarda kıyasıya yarışıp, etkinliğin tadını çıkardı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, düzenlenen etkinlikte öğrencilerin mutluluklarına şahit olduklarını belirterek, “Okullar arasındaki farklılıkları azaltmak, eğitimde fırsat adaletini sağlamak ve pandeminin olumsuz etkilerini bertaraf etme adına Karlıova merkeze 40 kilometre uzaklıktaki okulumuzu ziyaret ettik. 70 öğrencimiz var bu okulumuzda. Öğrencilerimize destek olmak, öğretmen arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla buradayız. Okulumuzda çocuklarımızın sosyal, duygusal yönlerini güçlendirmek adına bir etkinlik düzenledik. Mutluluklarına şahit olduk. Bu program 18 Haziran- 2 Temmuz arasında devam eden, genellikle öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve akademik gelişimine katkı bulunmak amacıyla tertip ettiğimiz bir program" dedi.

Güney, etkinlik sonunda çocuklara çanta ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAĞLIİSA, KÖYÜ’NDE, ÖĞRENCİLERLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı