Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 10:00
 
Bal arıları konulu resim yarışması
“Çocukların Gözünden Bal Arıları” konulu ödüllü resim yarışması düzenlendi.
SANAT Haberi
Bal arıları konulu resim yarışması

Bal arıları konulu resim yarışması

“Çocukların Gözünden Bal Arıları” konulu  ödüllü resim yarışması düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi PİKOM Birimi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde; Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Kallium AVM işbirliğiyle gerçekleştirilen “Çocukların Gözünden Bal Arıları” konulu resim yarışması için başvurular başladı. Bal arılarının doğadaki ve gezegenin geleceğindeki önemine dair çocuklarda farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı resim yarışmasında, dereceye giren katılımcılar  ödüllendirilecek.

YARIŞMAYA BAŞVURU KOŞULLARI

Yarışmaya, Bingöl’deki ilkokullarda öğrenim gören 10-12 yaş aralığındaki çocuklar gönüllülük esasına dayalı olarak katılabilecek. Eserlerin herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor. Çocuklar, kuru kalem, pastel boya ve sulu boya teknikleriyle resim yapabilecek.

YARIŞMAYA SON BAŞVURU TARİHLERİ

Dün itibariyle başvurular başlarken, çocuklar resimlerini 7 Aralık 2021 tarihine kadar ilçe müdürlüklerine, 11 Aralık 2021 tarihine kadar da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edebilecek.

Yarışmanın sonuçları 15 Aralık 2021 tarihinde açıklanacak.

5 kişilik seçici kurul üyeleri tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından; birinciye,   1000 TL değerinde ödül çeki ve çeşitli hediyeler, ikinciye, 750 TL değerinde ödül çeki ve çeşitli hediyeler, üçüncüye, 500 TL değerinde ödül çeki ve çeşitli hediyeler verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bal, arıları, konulu, resim, yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı