Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 18:42
 
BELEDİYE GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN 8 MİLYON LİRA KREDİ ALACAK
Belediye Kültür Mahallesi’nde Güneş Enerjisi Santrali kuracak. 8 milyon kredi kullanacak
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN 8 MİLYON LİRA KREDİ ALACAK

Bingöl Belediyesi, Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi için Vakıf Katılım Bankası’ndan 8 milyon TL kredi kullanacak.

Bingöl Belediyesi Şubat 2021 Meclis Toplantısında, Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi için 8 milyon TL kredi kullanma kararı alındı. Kredi kullanımı ile ilgili görüşmeleri gerçekleştirmesi için Belediye Başkanı Erdal Arıkan’a yetki verildi. Bingöl Belediyesi, Kültür Mahallesi Çevreyolu Mevkiinde yapılması planlanan GES projesi için 8 milyon TL kredi çekme kararı aldı.

Belediye Meclisinde alınan kararda, “Bingöl Merkez Kültür Mahallesi Çevreyolu Mevkiinde 798 ada, 26 nolu parsel’de kurulacak olan Güneş Enerji Santralinin yaklaşık maliyeti 8 milyon TL’dir. Kredi ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi, İller Bankasından teminat mektubu alınması, kredi kuruluşu, banka veya finansman kuruluşu olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş. ile 8 milyon TL tutarında genel kredi sözleşmesi imzalamaya, krediyi kullanmaya, bu sözleşmeye göre yapılacak olan yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerji santralinin tüm müştemilatı ile birlikte kredi veren kuruluşa Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye ipotek ve ilgili dağıtım şirketinden gelen gelirlerinin temlik verilmesi hususunda Belediye Başkanı Erdal Arıkan’a tam ve tek olarak yetki verilmesine karar verilmiştir” denildi.

Güneş enerjisi santralinin işletme hakkının Bingöl Belediyesi iştirak şirketi olan TİJ Enerji Kurumsal Hiz.Tic.San. Ltd.Şti’ne ne devredileceği, arazinin kişi ve kuruluşlara devrinin olmayacağı belirtilen kararda, belediyenin kasasından para çıkmadan, elde edilecek gelirle borcun ödenmesine karar verildiği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, GÜNEŞ, ENERJİSİ, İÇİN, 8, MİLYON, LİRA, KREDİ, ALACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı