Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 17:10
 
BİNGÖL’DE 28 ACİL TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ
Bingöl il merkezinde toplam 28 acil toplanma alanının belirlendiği, bu alanların e-devlet uygulaması üzerinden görülebileceği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL’DE 28 ACİL TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ

Bingöl Valiliği, olası bir afet durumunda belirlenen acil toplanma alanları ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca afet öncesi hazırlık ve zarar azaltma, afet sonrasında yapılacak müdahale ve afet sonrasındaki iyileştirme çalışmalarının yönetim ve koordinasyonunu gerçekleştirmek amacıyla; tahliye, yerleştirme ve planlama çalışma grubunun sekretarya işlemlerinin yürütülmesinde destek çözüm ortağı görevi bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün emrinde öğretmenler görevlendirildiği belirtildi.

Bingöl il merkezinde toplam 28 acil toplanma alanının belirlendiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “İkametimize en yakın toplanma alanlarını görebilmek için; E-Devlet uygulaması sistemine mobil cihazlar veya internet üzerinden giriş yapılır. Arama çubuğuna “Acil Toplanma Alanı Sorgulama” yazılır ve çıkan sonuç seçilir. Sorgu yapılmak istenen konuma göre gerekli adres bilgileri doldurulur ve sorgula butonu seçilir.

Açılan harita uygulaması üzerinde istenen konum seçildiğinde sayfa otomatik olarak yenilenecektir ve harita üzerinde en yakın 3 Acil Toplanma Alanı konum bilgisi açılacaktır.

Ayrıca internet arama çubuğuna https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-acil-toplanma-alani-sorgulama linki üzerinden erişim sağlanarak konum bilgisine göre en yakın 3 Acil Toplanma Adresini gösterir afiş görseli gelmektedir.

İlimizde meydana gelecek afette ilk şokun atlatılmasına müteakip vatandaşların Acil Toplanma Alanlarına ulaşması beklenmektedir.

Acil Toplanma Alanlarına ulaşan vatandaşlar tasnif edilerek (yaşlı/hamile/çocuk/yabancı uyruklu vb.) tahliye ihtiyaçları tespit edilecektir.

Tahliye önceliklerinin belirlenmesine müteakip afetzedeler barınma alanlarına (Konteynır Kent/Çadır Kent) nakliye çalışma grubunun temin edeceği araçlar ile sevk edilecektir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, 28, ACİL, TOPLANMA, ALANI, BELİRLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı