Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 18:14
 
Bingöl’de doğa sporları parkı kurulacak
Bingöl İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Fırat Kalkınma Ajansına sunduğu ‘Bingöl Doğa Sporları Parkı’ ile ilgili fizibilite projesi kabul edildi.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’de doğa sporları parkı kurulacak

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından desteklenen Fizibilite Desteği Programı kapsamında Bingöl’ün iki projesi kabul edildi.

FKA Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinin kalkınması ve rekabet gücünün geliştirilmesi amacıyla Fizibilite Desteği Programının başlatıldığı bildirildi.

Program kapsamında; imalat sanayinde kurumsallaşma ve ihracatın geliştirilmesi sonuç odaklı programının özel amaçlarına ulaşılmasına katkı sağlayacak yatırımların fizibilite raporlarının hazırlanması, Yukarı Fırat Havzası Turizm Destinasyonu Geliştirilmesi ve Markalaştırılması sonuç odaklı programının özel amaçlarına ulaşılmasına katkı sağlayacak yatırımların fizibilite raporlarının hazırlanması, Tarımsal Üretimde Katma Değerli Üretime Geçiş Sonuç Odaklı Programının özel amaçlarına ulaşılmasına katkı sağlayacak yatırımların fizibilite raporlarının hazırlanması ve kamu yatırım projelerine yön verecek nitelikte fizibilite raporlarının hazırlanması projelerine destek verildiği belirtildi.

Toplam 600 bin TL bütçe tahsis edilen 2020 Yılı Fizibilite Desteği kapsamında başarılı bulunan her bir projeye en az 40 bin, en çok 100 bin TL tutarında hibe desteği sağlandığı ifade edilen açıklamada, Bingöl Üniversitesinin ‘Bingöl Üniversitesi Teknokent Kurulumu Fizibilitesi’ ve Bingöl İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ‘Bingöl Doğa Sporları Parkı’ projesinin destek almaya hak kazandığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’de, doğa, sporları, parkı, kurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı