Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 18:25
 
“Bingöl’de sosyal yaşam bitme noktasına geldi”
Bingöl’de sosyal yaşamın son yıllarda bitme noktasına geldiğini belirten Aydemir, şehrin tek takımının yalnızlaştırılıp kaderine terk edildiğini söyledi.
- Haberi
“Bingöl’de sosyal yaşam bitme noktasına geldi”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, sanatsal ve sportif alanların yetersizliği ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) önerge vererek, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından cevaplandırılmasını istedi.

Bingöl’de sosyal yaşamın son yıllarda bitme noktasına geldiğini belirten Aydemir, “Bingöl; spora, sanata önem vermiş, kendi kültürüne her koşulda sahip çıkmış ve yaşatmış bir şehir olarak bilinir. Spor anlamında çok büyük kitlelere sahip olmasına rağmen şehrin tek takımı yalnızlaştırılıp kaderine terk edilmiş durumda. Bunun yanında sanata değer veren nüfusun tiyatro, konser salonuna sahip olmaması da sanatla ilgilenen genç nüfus için büyük bir eksiklik olarak görülmekte. Birçok ilde yapılan stadyumlar ve tiyatro salonları örnekleri varken, Bingöl ili için hali hazırda bir çalışma olmadığı görülmektedir” dedi.

Aydemir, önergede, “Bingöl’de tiyatro salonu yapılması ile ilgili bir programınız var mı? Hem istihdamı arttırmak, hem de halkı sanata teşvik etmek amacıyla bu eksikleri giderecek çalışmalarınız olacak mı? Nerdeyse tüm illerde, o şehri simgeleyen stadyumlar yapıldığı bilinmekte. Bingöl ili ile ilgili yeni stadyum inşası gündeminizde var mı? Var ise ne zaman hayata geçireceksiniz?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöl’de, sosyal, yaşam, bitme, noktasına, geldi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı