Haber Detayı
31 Ocak 2021 - Pazar 17:20
 
BİNGÖL’DEN SURİYE’YE 30. İNSANİ YARDIM TIRI
Bingöl İHH tarafından Suriye için “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında Bingöl’den toplanan yardımları taşıyan tır, Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bulunan İHH Reyhanlı Kriz Koordinasyon Merkezine gönderildi.
GÜNDEM Haberi
 BİNGÖL’DEN SURİYE’YE 30. İNSANİ YARDIM TIRI

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, yapılan çalışmalarla Suriye’deki kalıcı yıkımın hafifletilmesi amaçlandığına vurgu yaparak, “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık’ diyerek kışın zor şartlarında çadırlarda kalan Suriyeli mazlumlar için yaptığımız yardım kampanyası kapsamında 26 Ocak 2021 tarihinde yardım tırımızı gönderdik. İHH Reyhanlı Kriz Koordinasyon Merkezine gönderilen yardım tırı Hatay Cilvegözü sınır kapısından Suriye’deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmış olacağız. Bizim dinimiz inanların kardeş olduğunu, inanların sıkıntılarını Müslümanların paylaşması gerektiğini beyan ediyor. Bu amaçla yardımlarımıza devam ediyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, krizin başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göçen mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için gayret gösteriyoruz. Acil, barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, su kuyusu, fırın, konteyner kent, briket evler, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” diye konuştu.

YARDIM TIRI İÇİN KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ

Kış ayının başlaması ile birlikte 2 yardım tırını Suriye’de bulunan mültecilere gönderildiğini kaydeden Gili, “30 insani yardım tırımızı Suriyeli kardeşlerimize gönderdik. Bu kış 2 yardım tırımızı Suriye’ye gönderdik. 3. Yardım Tırımızı göndermek için çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Gıda, battaniye, halı, bot, mont, atkı, bere, aldiven, çorap ve un (çuval un 50 kilo: 150 TL) malzemelerinden oluşacak yardım tırı, Suriye’de iç savaştan olumsuz etkilenen insanların acısını hafifletmek için bölgeye gidecek. Suriye’de, her 10 kişiden 6’sı şiddetli yoksulluk içerisinde. Gelin, bu zor günlerde, hep birlikte kardeşlerimizin yanında olalım. İhtiyaçlarını karşılayarak kışı rahat geçirmelerine vesile olalım” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BİNGÖL’DEN, SURİYE’YE, 30., İNSANİ, YARDIM, TIRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı