Haber Detayı
04 Mayıs 2022 - Çarşamba 16:08
 
BİNGÖL UMUT KERVANI, BİN 807 AİLEYE UMUT OLDU
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Ramazan ayında 1807 aileye 569 bin 805 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL UMUT KERVANI, BİN 807 AİLEYE UMUT OLDU

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2022 yılı Ramazan Ayına ait faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Ramazan Ayında (Nisan ayında) Bin 329 aileye 332 bin 250 TL değerinde gıda yardımı, 311 aileye 201 bin 795 TL nakit yardımı, 137 aileye 25 bin 290 TL değerinde kırmızı et yardımı, 22 aileye Bin 840 TL değerinde beyaz et yardımı, 2 aileye 5 bin TL değerinde buzdolabı yardımı, 4 aileye 780 TL değerinde kahvaltı yardımı, 1 aileye 350 TL değerinde halı, 1 aileye 2 bin 500 TL değerinde koltuk takımı olmak üzere toplamda 1.807 aileye 569 bin 805 TL yardımda bulunduk. Ayrıca 30 yetim çocuğumuza bayramlık kıyafet aldık” dedi.

130 MAĞDUR AİLEYE HENÜZ ULAŞAMADIK

Ramazan Ayı’nda kazanılan güzel hasletlerin, Ramazan sonrasında sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapan Tamaç, şunları söyledi: “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak bir ay boyunca dur durak demeden yaptığımız hayırlı çalışmalarla sevindirdiğimiz mazlumların, yetimlerin, biçarelerin sevincine ortak olmaya çalıştık. Bu çalışmada bizlere maddi manevi destek olan herkesten Allah razı olsun, Allah hayırlarını kabul etsin. Ramazan ayı bitti; yalnız mağdurların, muhtaçların mağduriyeti ve muhtaçlığı bitmedi, devam etmekte ve devam edecektir. Manevi bir atmosfer olan Ramazan ayında kazandığımız güzel hasletleri Ramazan’dan sonra da sürdürmeye devam etmeliyiz. Çünkü kulluk Ramazan’a has bir mesele olmayıp, ölüm gelinceye kadar Allah’ın bizden istediği bir görevdir, bir ödevdir. Ramazan ayı boyunca bizlere mağduriyetini iletip başvuru formu dolduran 130 civarı mağdurun henüz tespitine gitmeye dahi fırsatımız olmadı. İnşaallah bayram sonrası bu kardeşlerimizin de durum tespitlerini yapıp kendileri hakkında elimizden gelen desteği ve yardımı sunmaya çalışacağız. Yaşadığımız şu dünyada imtihan olunduğumuzun bilinciyle yaşarsak, ahiretimizi unutmayıp amellerimizi ona göre yaparsak, hem burada hem de baki olan ahiret hayatında kendimiz için güzel bir hayat hazırlamış oluruz. Rabbim yapılan tüm hayırları kabul eylesin iki dünya azığı eylesin.”

“EN AKTİF ŞEKİLDE YETİMLERE VE MUHTAÇLARA ULAŞMAYA ÇALIŞTIK”

Bingöl merkez ve İlçelerde çalışma yürüttüklerini kaydeden Tamaç, “Bildiğiniz üzere Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak kurulduğumuz günden bu güne en aktif şekilde yetimlere ve muhtaçlara ulaşmaya çalıştık. Hayırseverlerin sadaka, infak, bağış ve zekatlarını yetim ve muhtaçlara ulaştırdık. Bingöl’de 16 mahallemizde tespit ettiğimiz yüzlerce ailemize gıda kolisi ulaştırdık. Bingöl Umut Kervanı Derneği ailesi olarak bizler elimizden geldikçe çalışmalarımıza hız vermekteyiz. Dernek olarak dört koldan çalışmalar yürütmekteyiz. Hayırseverler ile fakir aileler arasında köprü vazifesi görmeye devam ediyoruz. Bingöl merkez ve köyleri ile Genç, Solhan ve Karlıova İlçelerimizde çalışmalar yürüttük. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde bir yandan ekonomik süreçten etkilenen vatandaşlarımıza, diğer yandan da ihtiyaç sahibi olanlara yardımcı olmaya gayret gösterdik. Bizler elimizden geldikçe bu kutlu yolda çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

“YILIN 12 AYI YARDIM EDEN OLALIM”

Yıl içerisinde 12 ay boyunca sürekli olarak tespit edilen mağdur ailelere ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Tamaç, “Malından mülkünden fakirlere ve yoksullara yardım etmek ihsandır. Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği çalışanları üyeleri ve gönüllü üyelerimiz ile teşriki mesai yaparak. Mübarek Ramazan ayında gelen yardımlar oranında ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırdık. Bizler elimizden geldikçe hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile tespit ettiğimiz fakir, mağdur, dul, yetim ve muhtaç ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk. İnanıyoruz ki bu gemide kaptanıyla, tayfasıyla hepimiz bu gemiyi sağlıklı ve huzurlu olarak karaya oturtma çabasındayız. Bunun için sadece Ramazan ayında değil, üç aylarda değil, yılın on iki ayında Peygamber (s.a.v)’i bir ahlak olan muhtaç insanlara yardım edinmeyi kendimize ve ailemize veren el olmayı her daim telkin etmeliyiz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Tamaç, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL   

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

Abdulkadir BEĞSARI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, UMUT, KERVANI,, BİN, 807, AİLEYE, UMUT, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı