Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 19:33
 
Bingöl Umut Kervanı'ndan, 6 ayda 1.474 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı) 2020 yılının ilk 6 ayında 1474 aileye 280 bin 133 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Bingöl Umut Kervanı'ndan, 6 ayda 1.474 aileye yardım

Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2020 yılının ilk 6 ayına ait çalışmalarından oluşan faaliyet raporlarını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Bingöl Umut Kervanı olarak Haziran ayında 285 aileye 59 bin 565 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulunduk. Yine Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında toplamda; 1474 aileye 280 bin 133 TL değerinde ayni ve nakdi yardımını yaptık. 765 aileye 120 bin TL değerinde gıda, 368 aileye 94 bin 570 TL nakdi, 62 aileye 7 bin 100 TL Kırmızı Et, 64 aileye 8 bin 430 TL kahvaltılık, 41 aileye 32 bin 623 TL giyim yardımında bulunduk” dedi.

İMTİHANDAN GEÇİRİLİYORUZ

Sadaka’nın belaları def ettiğini vurgulayan Tamaç, “Bizler sınırsız olan ihtiyaçlara sınırlı imkanlar ile mücadele etmeye, derman olmaya çalışıyoruz. Şu çağrıyı özellikle yapmak istiyorum. İnsanlık olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Küçük bir virüs ile topyekün baş edemiyoruz. Elinde imkan olan herkes, imkanı olmayan, darda olan insanlarımıza bu süreçte yardımcı olalım. Unutmayalım ki sadaka belayı def eder. Bir bela ve imtihan sürecinden geçiriliyoruz. Bu süreci el birliği ile atlatabiliriz. Hayırseverlerin; İş imkanı olmayan insanlarımıza yardımcı olmalarını istiyoruz. Çevremizdeki işsiz kalmış, muhtaç ve yoksullara bizatihi bizler yardımcı olalım. Birilerini beklemeyelim. Bu noktada bizler elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İmkanlarımız kıt, yeterli değil. Hayırsever vatandaşlarımıza çağrımız; ‘Bu süreci Birlikte Atlatabiliriz.’ Yine insanlığın bu zor ve sıkıntılı dönemden geçtiği süreçte yetkili kurum ve kuruluşlara da çağrımız yardım ve istihdam noktasında işsiz ve muhtaç duruma düşmüş insanlarımıza yardımcı olmanızdır. Yoklukta, varlıkta birer imtihan vesilesidir. Hepimiz bir şekilde imtihan oluyoruz. Kimimiz elimizdeki bol ve geniş imkanlarla, kimimizde olmayan kıt imkanlarımızla imtihan oluyoruz” diye konuştu.

PEYGAMBER (S.A.V.) AHLAKI İLE AHLAKLANALIM

6 aylık süreç içerisinde yapılan çalışmalara değinen Tamaç, “Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrası 9 kişilik ekiple bölgeye hareket ederek, çalışmalarımız kapsamında acil ihtiyaç duyulan gıda paketi, çocuk bezi ve battaniye yardımında bulunduk. Ayrıca depremzedeler için çorba ikramımız oldu. Pandemi sürecinde işsiz kalan ve mağdur olan vatandaşlarımıza elimizdeki imkanlar dahilinde yardımcı olduk. Ayrıca Ramazan Ayı’nda da işsiz kalan, mağdur, muhtaç ve yoksul vatandaşlarımıza da gıda ve giyim olmak üzere ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk. Yine Bingöl’ün Karlıova İlçesi’nde 14 Haziran 2020 tarihinde 5,7 şiddetindeki deprem sonrası bölgeye intikal ederek, depremden etkilenen köy ve mezralarımızdaki vatandaşlarımıza 150 gıda kolisi yardımında bulunduk. 11 Haziran 2020 tarihinde Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Binekli köyünde meydana gelen heyelandan etkilenen vatandaşlarımız için kumanya ve gıda paketi dağıtımında bulunduk. 12 ay boyunca çalışmalarımız devam ediyor. Yılın on iki ayında Peygamber (s.a.v)’i bir ahlak olan muhtaç insanlara yardım edinmeyi kendimize ve ailemize veren el olmayı her daim telkin etmeliyiz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

KURBANLARIMIZI MUHTAÇLARA VERELİM

Yıl içerisinde 12 ay boyunca sürekli olarak tespit edilen mağdur ailelere ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Tamaç, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hayırseverlere ve vatandaşlara önemli bir çağrı da bulunarak, şunları söyledi: “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak 2020 yılı Kurban Bayramı için kurban çalışmalarının startını verdik.‘Kurbanınız Umut Olsun’ sloganı ile kurban vekâlet ve bağışlarınızı kabul ediyoruz. Önümüzde bir Kurban Bayramı var. Bu Kurban Bayramı’nda bizler Bingöl Umut Kervanı olarak kurban kesimine devam edeceğiz. Elimizdeki imkanlarla işsiz kalmış, muhtaç ve yoksullara Kurban Bedeli 1.000 TL’dir. Benim herkese çağrım şudur ki; Kurban kesen herkes lütfen bu bayramda kim muhtaç ve mağdur durumda ise kurbanımızı ona verelim. Onlarda bayramlarını güzel bir şekilde yapabilsinler” şeklinde konuştu. Tamaç, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı: “İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70 Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01 Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl, Umut, Kervanı'ndan,, 6, ayda, 1.474, aileye, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı