Haber Detayı
04 Temmuz 2021 - Pazar 16:28
 
BİNGÖL’ÜN DOKTOR SIKINTISINI MECLİSE TAŞIDI
CHP Milletvekili Tutdere, Bingöl’de yaşanan doktor sıkıntısını meclise taşıyarak, vatandaşların mağdur edildiğini söyledi.
SİYASET Haberi
BİNGÖL’ÜN DOKTOR SIKINTISINI MECLİSE TAŞIDI

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Bingöl’de yaşanan doktor sıkıntısını soru önergesi ile meclise taşıdı. Haziran ayında Bingöl’e gelen CHP heyetinde yer alan Tutdere, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılmasını istediği önergede, doktor sıkıntısı olan branşları dile getirdi.

Tutdere, “Bingöl ilimizde bulunan Devlet Hastanesinde hali hazırda aktif bölümler olarak belirtilmiş olmasına rağmen Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Nefroloji bölümlerine uzman doktor ataması gerçekleştirilmemiştir. Ayrıca Bingöl Devlet Hastanesinde Onkoloji Bölümü başta olmak üzere Çocuk Nörolojisi, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Radyasyon Onkolojisi bölümleri de bulunmamaktadır. Bu bölümlerde tedavi olması gereken hastalar ya tedavi olamamakta ya da başka illere gitmek suretiyle ancak tedavi olabilmektedirler. Salgın süreci, maddi imkansızlıklar ve benzer diğer olumsuzluklar göz önünde bulundurulduğunda il dışına tedavi için gitmek hem büyük risk arz etmekte hem de maddi olanaksızlıklar nedeniyle gerçekleşememektedir. Bu durum vatandaşlarımızın mağduriyetlerine neden olmaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için öncelikle uzman doktor bulunmayan aktif bölümlere uzman doktor atanması, bahsedilen diğer bölümlerin de ivedilikle açılarak uzman doktor atamalarının gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Tutdere, Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti:

“-Bingöl ilimizde bulunan devlet hastanesine Çocuk Nörolojisi bölümü açılması ve ilgili branştan doktor atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Bingöl'e Çocuk Nörolojisi Uzmanı ataması yapacak mısınız?

-Bingöl ilimizde bulunan devlet hastanesine Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi bölümü açılması ve ilgili branştan doktor atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Bingöl'e Çocuk Hematoloji Onkoloji Uzmanı ataması yapacak mısınız?

-Bingöl ilimizde bulunan devlet hastanesine Çocuk Nefrolojisi bölümü açılması ve ilgili branştan doktor atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Bingöl'e Çocuk Nefrolojisi Uzmanı ataması yapacak mısınız?

-Bingöl Devlet Hastanesinde aktif olan ancak uzman doktor bulunmayan Nefroloji bölümüne uzman doktor atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Bingöl'e Nefroloji Uzmanı ataması yapacak mısınız?

-Bingöl Devlet Hastanesinde aktif olan ancak uzman doktor bulunmayan Gastroenteroloji bölümüne uzman doktor atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Bingöl'e Gastroenteroloji Uzmanı ataması yapacak mısınız?

-Bingöl Devlet Hastanesinde aktif olan ancak uzman doktor bulunmayan Endokrinoloji bölümüne uzman doktor atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Bingöl'e Endokrinoloji Uzmanı ataması yapacak mısınız?

-Bingöl Devlet Hastanesine Onkoloji, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Radyasyon Onkolojisi bölümleri açılması ve ilgili branşlardan uzman doktorlar atanması için herhangi bir çalışmanız var mıdır?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’ÜN, DOKTOR, SIKINTISINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı