Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 21:20
 
“Bingöllü sanatçılar yok sayılıyor”
Bingöllü Sanatçılar ve Tiyatrocular Derneği (Bingöl Musiki Derneği) Başkanı Veysel Canlı, ilde yapılan etkinliklerde Bingöllü sanatçıların yok sayıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Bingöllü sanatçılar yok sayılıyor”

Bingöl Musiki Derneği Başkanı Canlı, Bingöl de yapılan sanatsal ve kültürel etkinliklerde Bingöllü sanatçı ve tiyatroculara görev verilmemesine tepki gösterdi.

Her platform da 'Bingöllüyüz, Bingöl için yapın' söylemleriyle karşılaştıklarını belirten Canlı, kendilerinin Bingöl için her türlü göreve hazır olduklarını ancak pastayı hep yabancıların yediğini dile getirdi.

"KURUMLAR TOP SEKTİRİYOR"

Sürekli yapılan etkinliklerde görev verilmemesiyle ilgili sorularına muhatap bulamamaktan yakınan Canlı: "Kurumlar sürekli top sektiriyor, muhatap bulamıyoruz. Herkes topu bir diğerine atıyor. O kurum diğer kurum yaptı diyerek işin içinden çıkmaya çalışıyor. Bizler gerçeğin ne olduğunu biliyoruz. Bu memleketin evlatları olarak neden etkinliklerde üvey evlat muamelesi görüyoruz. Neden dışlanıyoruz. Bunun nedenini bilmek istiyoruz. Coşkun Sabah ve Muazzez Ersoy gibi sanatçılar çıkıp Yeditepe Konserleri adı altında paralar alıyor, ama Bingöl'de kıt kanaat geçinen yerel sanatçılara destek verilmiyor. Sanatçılarımız yapılan programlarda yok sayılıyor. Bizler yetkililerimizin bir an önce bu yanlıştan dönüp gerçeği görmelerini istiyoruz" dedi.

Yıllardır her platformda kendilerine yapılan yanlışı dile getirdiklerini belirten Canlı, artık kurumların top sektirmeyi bırakmasını ve yapılan haksızlığa son vermesini istedi.

"BİZLERİ YOK SAYANLARI YOK SAYACAĞIZ"

Kurum kurum gezdiklerini ve ellerinin boş kaldığına dikkat çeken Canlı: "Sorunlar çözülmezse bizler de bundan sonra çeşitli eylemlerle bizleri yok sayanları yok sayacağız. Her platformda gerek siyasilerimiz gerekse kurum amirlerimizi onore ettik. Ancak görünen o ki onlar bizleri yok sayarak ahde vefanın ne olduğunu bilmediklerini gösterdiler. Bu siyasilerimize ve kurum amirlerimize son uyarımızdır” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöllü, sanatçılar, yok, sayılıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı