Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 18:12
 
Borcu olanlara yapılandırma fırsatı!
Bingöl Belediyesi, 7143 sayılı vergi affı kapsamında, su, emlak, çevre temizlik, ilan-reklam ve ecri misil borçlarına ilişkin yapılandırma fırsatının 31 Temmuz’da sona ereceğini bildirdi.
EKONOMİ Haberi
Borcu olanlara yapılandırma fırsatı!

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularının devam ettiğini bildirdi.

SON GÜN 31 TEMMUZ

Son başvurunun 31 Temmuz Salı günü olduğunu vurgulanan açıklamada, aftan yararlanmak isteyen vatandaşların Bingöl Belediyesi’ne müracaat etmeleri gerektiğini belirtildi.

Açıklamada, “Borcu bulunan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor. 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza, resim ve harçların yapılandırılmasını içeren 7143 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı siliniyor. Bu kapsamda, su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, ecri misil, harçlar ve ücretler, atık su alacakları kapsamında belediyemize borcu olan vatandaşlarımız bu kanundan yararlanabilecek. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın Temmuz ayı sonuna kadar belediyemize başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebilecek. Vatandaşlarımız hafta içi mesai saatlerinde olduğu gibi hafta sonu da müracaat edebilecek. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde, kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Borcu, olanlara, yapılandırma, fırsatı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı