Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 22:40
 
BÜ, akademik yılı açılış törenle yapıldı
Bingöl Üniversitesi, 2018-2019 akademik yılı açılışı törenle yapıldı.
GÜNDEM Haberi
BÜ, akademik yılı açılış törenle yapıldı

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde düzenlenen 2018-2019 akademik yılı açılış töreninde konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl üniversitesinin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve Bingöl Üniversitesini en çok tercih edilen üniversite haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bingöl Üniversitesinin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirten Çapak,

“Hep birlikte çalışarak Üniversitemizi daha nitelikli bir hale getirip,  çok tercih edilen bir konuma getireceğiz. Bölge üniversiteleri arasında tercih edilebilirlik alanında çok iyi bir durumdayız. Bingöl Üniversitesi olarak yenilikçi, araştıran, toplumsal sorumluluk üstlenen, bölgesel kalkınmaya önem veren ve en önemlisi toplumsal faydaya dönük bilim üreten bir üniversite sloganı ile çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Bingöl Üniversitesi’nin 603 öğretim elemanı, 287 idari personeli,  100 sürekli işçisi, 28 tarım işçisi, 82 güvenlik personeli, 15 bini aşkın öğrencisi ve 13 bin 710 mezun sayısı ile büyük bir aile olduğunu kaydeden Çapak, şöyle devam etti:

“Pilot Üniversite kapsamında da şehrimiz ve bölgemize maksimum fayda sağlamayı hedefliyoruz. Projelerin saha ve laboratuvar çalışmaları devam ediyor. Çok önemsediğimiz bir proje. Fiziki alt yapımızı da her geçen gün daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. İnşaat çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Yapımı süren hayvan hastanemiz, Yapacağımız hayvan hastanesi son derece modern ve donanımlı bir hastane olacak. Yaklaşık 6 bin metre kare büyüklüğünde bir alan üzerine kurulu hastanemiz sadece Bingöl’e değil, bölgeye hizmet edecek donanıma sahip bir hastane olacak”

Yapılan konuşmanın ardından akademik yıl açılış törenine katılan ÖSYM Eski Başkanı YÖK Üyesi Prof. Dr. Ömer Demir, bir konferans verdi.

Törene, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci ve Prof. Dr. Ramazan Solmaz, kurum amirleri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜ,, akademik, yılı, açılış, törenle, yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BÜ, akademik yılı açılış törenle yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı