Haber Detayı
08 Ekim 2021 - Cuma 17:35
 
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KONFERANSI DÜZENLENDİ
Bingöl Müftülüğü tarafından “1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle konferans düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KONFERANSI DÜZENLENDİ

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, İl Müftü Vekili Hanife Miran, açılış konuşması yaptı.

Programda konuşan Vali Yardımcısı Muhammed Deniz Kılınç, Camiler ve Din Görevlileri Haftasının önemine değinerek; haftanın hayırlara vesile olmasını diledi.

Kılınç, “Cami kutsal mekandır, sohbettir, ilimdir, sevgidir, tevekküldür, arınmaktır. Cami sığınmaktır, cami anlamaktır. Cami kurtuluştur. Din görevlilerimiz kadın-erkek , genç-yaşlı, zengin-fakir, amir-memur ayrımı gözetmeksizin toplumun bütün kesimlerine din hizmeti ulaştırma gayret ve heyecanını taşıyan muhabbet, kardeşlik, birlik ve dirlik aşılayan örnek şahsiyetlerdir” dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Agah ise, “Siz kıymetli hocalarımızla böyle güzel bir konferansta buluşmak elbette benim için çok güzel bir duygu. Her birimizin görevimizle ilgili çok anılarımız var. Bu anılarımız ile tecrübe kazanıyoruz. Tecrübelerimizle hayatımızı şekillendiriyoruz” dedi.

Konuşmasında vefanın önemine değinen Agah, “Vefa’ unutmamaktır, vefa insanın ufak tefek şeyleri problem etmeden daima Allah’a şükretmektir. Allah’a olan vefamız ibadetlerle kendini gösterdiği kadar verdiği nimetlere şükürler etmektir” dedi.

Konferans  il müftülüğü ilahi korosunun seslendirdiği ilahiler ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , CAMİLER, VE, DİN, GÖREVLİLERİ, HAFTASI, KONFERANSI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı