Haber Detayı
11 Temmuz 2021 - Pazar 18:10
 
ÇAPAK, KİLİS’TE ÇALIŞTAYA KATILDI
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, ‘Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi Çalıştayı’na katıldı.
EĞİTİM Haberi
ÇAPAK, KİLİS’TE ÇALIŞTAYA KATILDI

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılan çalıştaya katılan Rektör Çapak, YÖK Anadolu Projesi kapsamında şimdiye kadar edindikleri tecrübeleri paylaştı. Çapak, Bingöl Üniversitesi koordinatörlüğünde, Atatürk Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi iş birliğiyle Türkiye’de ilk kez  “Arıcılık ve Arı Ürünleri Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurduklarını belirterek, “Bu merkezde ülkemizde bilimsel ve teknolojik gelişmelere katkı sağlayacak nitelikte yapılacak araştırmalar ile birlikte arıcılık ve arı ürünleri potansiyeli ortaya çıkarılacak, ülke ekonomisine ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanacak” dedi.

Kurulan bu ortak merkezle 3 üniversitenin kendi iş gücünü ve akademik birlikteliğini sağlayacağını ifade eden Çapak, ortak merkez kapsamında üniversitelerin akademik, idari ve teknik anlamda altyapısının paylaşılacağını söyledi.

Çalıştayın akabinde Rektör Çapak, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin ‘2020-2021 Akademik Yılı Cübbe Giyme ve Ödül Töreni’ne iştirak etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAPAK,, KİLİS’TE, ÇALIŞTAYA, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı