Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 17:42
 
ÇAPAK, YÖK ANADOLU PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ
Bingöl Üniversitesi öğrencileri, İstanbul Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi öğretim üyelerinden ders alacak.
EĞİTİM Haberi
ÇAPAK, YÖK ANADOLU PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, YÖK’te gerçekleştirilen ‘YÖK Anadolu Projesi’ toplantısının ardından değerlendirmelerde bulundu.

YÖK Başkanlığında yapılan toplantının çok verimli geçtiğini belirten Çapak, YÖK Anadolu Projesi kapsamında hazırlanan ‘YÖK Anadolu Projesi’nin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar’ çerçevesinde Bingöl Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi arasında YÖK Anadolu Projesi Eşleştirme Protokolünün imzalandığı söyledi.

Çapak, YÖK Anadolu Projesi kapsamında, 2020-2021 akademik yılı bahar döneminde Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde; 'Psikolojiye Giriş II, Sosyal Psikoloji II ve Nitel Veri Analizi' derslerinin İstanbul Üniversitesi’nden öğretim üyeleri tarafından verileceğini ifade etti.

Bingöl Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi arasında da protokol imzaladıklarını belirten Çapak, Erciyes Üniversitesi ile Bingöl Üniversitesi arasında Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi’nden bazı programların eşleştirilmesinin uygun olduğuna dair senato kararı alındığını söyledi.

Çapak, bu kapsamda, 2020-2021 akademik yılı bahar döneminde İlahiyat Fakültesi’nde; ‘Kelam Tarihi ve Dinler Tarihi II’ derslerini, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nde ise ‘Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ile Onkoloji Hemşireliği’ derslerini Erciyes Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin vereceğini aktardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAPAK,, YÖK, ANADOLU, PROJESİNİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı