Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 18:07
 
DAP BÖLGESİNİN POTANSİYELİ ARAŞTIRILIYOR
DAP Bölge Kalkınma İdaresi, sorumluluk bölgesindeki 15 ile yönelik stratejik yol haritasının belirlenmesi ve bölgesel bir vizyon ortaya konulması için çalışma başlattı.
GÜNDEM Haberi
DAP BÖLGESİNİN POTANSİYELİ ARAŞTIRILIYOR

DAP İdaresinden yapılan açıklamada, DAP Bölge Kalkınma İdaresinin sorumluluk alanındaki 15 ile yönelik stratejik yol haritasının belirlenmesi ve bölgesel bir vizyon ortaya konulması için DAP personelleri tarafından yapılan raporlama çalışmasının ardından proje fikirlerini içeren sunumlarla bölgenin potansiyeli masaya yatırıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Doğu Anadolu Bölgesi’nin sahip olduğu tarım, hayvancılık, turizm ve enerji potansiyelinin daha etkin ve verimli kullanımını sağlamak amacıyla yapılan çalışmada tespit ve analizler yer alıyor. Bunun yanı sıra, projelerin sürdürülebilirliğiyle birlikte, gelişim stratejileri belirlenmeye çalışılıyor.
DAP İdaresi’nin sorumluluğunda olan illerin mevcut durumu, öne çıkan sektörleri ve uygulanabilecek güdümlü projeleri içeren sunumlarda müdahale alanlarına yönelik projelendirme çalışmaları derinlemesine irdeleniyor.
Yapılan çalışmayla, yatırımın dengeli dağılımının önündeki engeller tespit edildikten sonra, katma değeri artıracak ve çarpan etkisi yaratacak projelerin belirlenmesi yönündeki proje fikirleri netlik kazanacak, ayrıca Bölge’nin potansiyelleri öne çıkarılarak Kamu kaynaklarının etkin kullanımı ile bölgesel kalkınma hızlandırılacak” denildi.

Merkezi Erzurum’da bulunan DAP idaresi, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van ve Sivas illerini kapsıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAP, BÖLGESİNİN, POTANSİYELİ, ARAŞTIRILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı