Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 20:11
 
Eğitim-Sen: 171 okulda koronavirüs görüldü
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), internet sitesi üzerinden 7 Eylül 2020 tarihi itibariyle koronavirüs (CoviD-19) vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığı okulların listesini açıkladı. Listede, Bingöl’den de iki okul var.
GÜNDEM Haberi
Eğitim-Sen: 171 okulda koronavirüs görüldü

Eğitim-Sen, 21 Eylül’de açılması planlanan okullarla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı gün olan 21 Eylül tarihi yaklaştıkça okulların nasıl açılacağı, eğitimin nasıl devam edeceği ile ilgili tartışmalar artarak devam etmektedir. Salgının geldiği aşama, artan vaka ve vefat sayıları eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin kaygısını artırmakta, zihnini meşgul etmektedir. Son olarak Sağlık Bakanlığı’nın YÖK Başkanlığı’na üniversitelerin 2020-2021 sonbahar döneminde derslerin uzaktan yapılması önerisinde bulunması durumun ciddiyetini olduğu gibi ortaya koymaktadır” denildi.

Yüz yüze eğitime en kısa sürede başlanmasının hedeflenmesinin üzerinde geniş bir uzlaşının oluştuğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ancak, salgının kısmi de olsa baskı altına alınamadığı, eğitim kurumlarında yeterli ve gerekli önlemlerin alınmadığı koşullarda bunun gerçekleşmesi mümkün değildir. Okullarda yüz yüze eğitime başlanamazsa uzaktan eğitimin nasıl olacağı ise ayrı bir tartışma konusudur. Uzaktan eğitime erişim, yapılacak eğitimin içeriği, kullanılacak ders içerikleri, uzaktan eğitimle ilgili yapılacak düzenlemeler zaman kaybetmeden tartışmaya açılarak hızlıca en temel sorunlara çözüm üretilmeye çalışılmalıdır. Önümüzdeki günlerde sendikamız Eğitim Sen tüm bu konuları tartışmaya devam edecek, öneri ve eleştirilerini kamuoyu ile paylaşmayı sürdürecektir.”

Türkiye genelinde pozitif vakaların görüldüğü veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığı 171 okulun bulunduğu belirtilen açıklamada, bu lisede Bingöl’den de Bingöl Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Karlıova Cilligöl İlkokulunun yer aldığı açıklandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim-Sen:, 171, okulda, koronavirüs, görüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı