Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 16:55
 
Ekinci: 34 bin vatandaşa maske dağıttık
Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği uygulama ile 20 ile 65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması eczaneler aracılığıyla yapılıyor.
GÜNDEM Haberi
Ekinci: 34 bin vatandaşa maske dağıttık

Vatandaşların, cep telefonlarına giden SMS kodu ya da TC Kimlik numaraları ile eczanelere başvurarak ücretsiz maske talep edebilecekleri belirtildi.

Maske dağıtımı ile ilgili bilgi veren Vali Kadir Ekinci; “Önceki süreçte e-devlet üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlarımıza maskelerin bir kısmı PTT aracılığıyla teslim ediliyor. Bu kapsamda şimdiye kadar 34.250 vatandaşımıza evlerinde maskelerini teslim ettik. Şimdi ise ücretsiz maske dağıtım sürecine eczanelerimiz de dâhil oldu. Vatandaşlarımız ücretsiz maskelerini, TC kimlik numaraları veya telefon numaralarına gelecek olan SMS kodlarını eczacıya vererek maskelerini temin edeceklerdir.

İlimize, eczanelerde dağıtılmak üzere iki etap halinde toplam 102.000 maske geldi. Ücretsiz maskeler Bingöl merkezde 36 eczane ile ilçelerdeki 15 eczane olmak üzere toplam 51 eczane üzerinden dağıtılmaktadır. Eczaneler üzerinden maske dağıtımı yeni etap maske dağıtımları ile devam edecek, vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanacaktır” dedi.

Birçok vatandaş eczanelere giderek maskelerini alırken, birçok vatandaş da gittiği eczanelerden eli boş döndü. Bazı eczanelerde sistem olmadığı gerekçesiyle vatandaşlar maske alamadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekinci:, 34, bin, vatandaşa, maske, dağıttık,
Yorumlar
Haber Yazılımı